Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
štrajk učiteľov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
22. januára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, raca.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Do pondelňajšieho štrajku učiteľov sa zapojí viacero škôl. V Rači a Petržalke to bude týchto 11

V týchto dvoch mestských častiach pôsobí takmer 40 materských a základných škôl. Do štrajku sa rozhodli zapojiť dve račianske a deväť petržalských škôl.

Z dvoch základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti Mestskej časti Rača sa do štrajku učiteľov, ktorý sa bude konať v pondelok 25. januára, zapojí iba jedna – ZŠ Tbiliská. Na tento deň vyhlásila riaditeľka školy riaditeľské voľno. Z 33 pedagógov pracujúcich na tejto škole sa do štrajku zapojí 26.

Aj na pôde materských škôl (MŠ), ktorých je v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti sedem, sa do štrajku zapojí jedna – MŠ Plickova. Keďže rodičia detí podporujú snahu učiteľov, nechajú si deti v tento deň doma a škôlka nebude riešiť žiaden náhradný program ani premiestnenie detí. Z celkového počtu 8 učiteľov MŠ Plickova sa do štrajku zapojí 7.

Druhá základná škola (ZŠ s MŠ Hubeného) a ostatné materské školy v Rači budú fungovať podľa bežného programu a rozvrhu. „Keďže situácia sa stále vyvíja, počítame aj s tým, že priebehu budúceho týždňa môžu nastať ďalšie zmeny,“ povedala vedúca Školského úradu v Rači Angelika Bezděková.

Z jedenástich základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka sa do štrajku zapojilo deväť, nezapojili sa ZŠ Dudova 2 a ZŠ Nobelovo nám. 6. Materské školy sa do štrajku nezapojili, všetkých 19 bude vykonávať svoju činnosť v plnom rozsahu. Z celkového počtu 425 učiteľov, vychovávateľov a odborných zamestnancov (školskí psychológovia a špeciálni pedagógovia) sa do štrajku zapojilo 191 zamestnancov, čo je 44,94 %.

Tri základné školy – ZŠ Černyševského, ZŠ Prokofievova a zŠ Turnianska – zabezpečili vyučovanie v plnom rozsahu, respektíve v upravenom režime. Dve základné školy – ZŠ Gessayova a ZŠ Lachova – zabezpečili vyučovanie na I. stupni aj v Školskom klube detí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X