Do práce by ste sa mohli onedlho odviezť loďou, odborníci navrhli Dunajbus

Twin City Liner
ilustračné: SITA

Preprava Dunajbusom sa môže konečne stať skutočnosťou. Odborníci zo Žilinskej univerzity chcú zatraktívniť dopravu v regióne Dunajbusom. Uvádza sa to v pláne dopravnej obslužnosti, ktorý vypracovali pre Bratislavskú župu.

Dunajbus by spájal Bratislavu so Šamorínom, vodiči by sa vďaka tomu vyhli každodenným zápcham, do hlavného mesta by sa električenkou dostali za 50 minút. Uviedol to denník Nový Čas.

Doprave v regióne by mohlo dopomôcť napríklad aj prevádzkovanie pravidelnej vodnej dopravy na trase Bratislava – Devín a Šamorín – Hamuliakovo – Bratislava s víkendovou zastávkou v Čunove. Po Dunaji by premávali lode typu katamarán, ako známy Twin City Liner.

„Preprava bude vykonávaná približne 345 dní ročne vo forme pravidelnej osobnej lodnej dopravy. Projektovaná prevádzková rýchlosť plavidiel do 40 km/h umožní vykonať prepravu vrátane zastávok, zo Šamorína do Bratislavy za 50 minút a po prúde za 40 minút,“ uvádza sa v pláne.

Okrem toho navrhujú odborníci ako nosný systém dopravy vlak, posilniť spoje ostatných druhov dopravy, ktoré by mali jazdiť v pravidelných intervaloch.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom