Do práce na bicykli aj v Bratislave: Mesto ocení domácich súťažiacich zvlášť

Cyklista, bicykel, preprava
Foto: ilustračné, SITA

Súťažiaci z Bratislavy môžu vyhrať ročný lístok na mestský bikesharing.

Bratislava podporuje národnú kampaň Do práce na bicykli. Ako informovala hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová, okrem celoslovenského vyhodnotenia súťaže plánuje mesto s partnermi oceniť aj súťažiacich z Bratislavy.

Jedným z partnerov je prevádzkovateľ mestského bikesharingu Slovnaft BAjk. „Aktívne sa snažíme priblížiť cyklistiku obyvateľom mesta, preto sme sa rozhodli podporiť túto výzvu. Celý jún ponúkame mesačný lístok na mestský bikesharing za zníženú cenu šesť eur a do súťaže sme venovali aj ročné lístky pre víťazný tím,“ uviedol koordinátor Slovnaft BAjk Norbert Nagy.

Bratislavských cyklistov čaká aj ďalšie zahustenie siete dokovacích staníc, ktoré plánujú v najbližších týždňoch a ďalšie rozšírenie do mestskej časti Karlova Ves.

Rozvoj cyklistickej dopravy

Projekt Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorá podporuje rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách.

Ako každý rok sa ku kampani pripája aj mesto Bratislava s partnermi. Podporujeme obyvateľov mesta, aby sa zapojili do súťaže a urobili tak niečo pre svoje zdravie, aj životné prostredie,“ podotkla Rajčanová.

Je dôležité, aby boli cyklisti na cestách rešpektovaní a aby mali bezpečné prostredie na jazdu.

Registrácia do súťaže

Dvoj až štvorčlenné tímy je možné zaregistrovať do celoslovenskej súťaže až do 7. júna. Vytvorené tímy počas celého mesiaca jún dochádzajú do práce na bicykli, elektrobicykli, kolobežke, kolieskových korčuliach, MHD alebo pešo a údaje uvádzajú do registračného systému.

Takto môžu súťažiť zamestnanci vybranej firmy alebo študenti z rovnakej školy, ktorí spoločne vytvoria tím,“ uzavrela hovorkyňa mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk