Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bicykel, ľudia
Foto: SITA/Jozef Jakubčo
3. mája 2016 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Do práce na bicykli bude chodiť takmer 1 500 Bratislavčanov, vytvorili 440 tímov

Hlavné mesto sa už po druhýkrát zapojilo do celoslovenskej kampane Do práce na bicykli. Počas mája sa v Bratislave odvezie do práce na bicykli takmer 1 500 ľudí združených do 440 tímov.

Do obľúbenej kampane sa tento rok zapojilo aj päť tímov priamo z bratislavského magistrátu vrátane primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. Celkovo je v Bratislave do tohto ročníka zapojených 1 437 súťažiacich, ktorí vytvorili 440 tímov. V minulom roku sa z celého mesta prihlásilo 498 ľudí združených v 152 tímoch. Obľúbenosť podujatia sa tak zjavne zvyšuje.

Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce. Okrem motivačného charakteru má kampaň aj súťažný charakter, v ktorom môžu súťažiaci získať zaujímavé výhry.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X