Do práce na bicykli sa bude jazdiť aj tento rok. Zaregistrujte sa!

bicykel
ilustračné: pixabay.com

Všetci nadšenci cyklistiky sa môžu aj tento rok zapojiť do národnej súťaže Do práce na bicykli 2016. Cieľom súťaže je už tradične podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách prostredníctvom využívania bicykla na cestovanie do a z práce.

Súťaž je určená jednotlivcom alebo tímom z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktorí sa do súťaže zaregistrujú a potvrdia tak, že v období od 1. do 31. mája 2016 budú dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom robiť záznamy do registračného systému na webovej stránke súťaže. Tvárou tohtoročnej národnej kampane je divadelný a filmový režisér a herca Juraj Nvota, ktorého môžete poznať aj ako poštára Jakuba jazdiaceho na bicykli a plniacieho si svoje Ružové sny v rovnomennom filme Dušana Hanáka.

Termín na registráciu jednotlivcov alebo tímov je do 26. apríla 2016. Súťaž pozostáva z troch úrovní hodnotenia: celkový počet najazdených kilometrov – tím a jednotlivec; celkový počet jázd – tím a jednotlivec; bonus – vyžrebovanie 1 súťažiaceho, ktorý odjazdil aspoň 2/3 ciest do a z práce na bicykli.

Bližšie informácie o súťaži, jej pravidlách a registračný formulár nájdete na webovej stránke súťaže www.dopracenabicykli.eu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk