Do práce na bicykli sa pôjde aj tento rok

bicykel, ľudia
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Do projektu sa zapojili viaceré bratislavské mestské časti, medzi inými aj Vajnory. Cieľom projektu je podporiť environmentálne druhy dopravy v našich mestách, znížiť produkciu CO2 a zlepšiť ovzdušie v meste.

Vajnory sa usilujú zdravým spôsobom života, zapájaním občanov do športových aktivít či výstavbou nových cyklotrás pozdvihnúť zdravotnú a pohybovú úroveň vajnorských obyvateľov.

Dobrovoľná súťaž Do práce na bicykli je ďalším zo spôsobov, ako športovať a pritom ušetriť životné prostredie. Súťaž prebieha od 1. do 31. mája a koordinátorom za Vajnory je športový referent Dušan Štancel (stancel@vajnory.sk). On bude sumarizovať odjazdené kilometre a výsledky posielať do celoslovenského sčítania.

Zámerom súťaže je motivácia samospráv, ktoré svojou registráciou na webovom portáli www.dopracenabicykli.eu zabezpečia propagáciu súťaže na svojej stránke, zorganizujú vyhodnotenie a ocenenie víťazov na lokálnej úrovni, a tak aj motivujú občanov, aby do práce použili bicykel, namiesto motorového dopravného prostriedku.

Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy, ktorí sa zaregistrujú do súťaže a budú v období 1. mája – 31. mája 2015 dochádzať do práce na bicykli. Za jeden tím môžu nastúpiť 2 – 4 súťažiaci. V prípade nejakých nejasností píšte, alebo volajte koordinátorovi MČ Bratislava – Vajnory, alebo priamo koordinátorovi pre hlavné mesto Bratislava Ladislavovi Findlovi (ladislav.findl@region-bsk.sk, +421908773957, alebo 02/48264701).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk