Do Starého Mesta zavíta 40 tancujúcich žien v bielych šatách, projekt sa inšpiroval slovenskou poéziou

40 tancujúcich žien v bielych šatách
Foto: Juraj Žilinčár

Ide o sprievodné podujatie v rámci medzinárodného festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe.

Ak máte radi zaujímavé akcie a umenie, nemali by ste vynechať pohybovo-hudobno-výtvarnú inštaláciu Veľký nádych, ktorá prinesie 40 tancujúcich žien v bielych šatách.

Do projektu sa zapojilo 43 žien vo veku od 18 do 78 rokov a mnohé z nich pracovali s tvorbou na vlastnom tele prvýkrát. Vystúpia na nádvorí Primaciálneho paláca o 18.00 hod. v sobotu 10. septembra, nedeľu 11. septembra, sobotu 17. septembra a nedeľu 18. septembra.

Záujemkyne sa mohli do projektu zapojiť prostredníctvom otvorenej výzvy. Tvorcovia projektu sa inšpirovali poéziou Ivana Štrpku a jeho zbierkou Veľký dych: Psychopolis, tenký ľad.

„Časti Štrpkových textov nám poslúžili ako inšpirácia pri stavbe nielen pohybového materiálu, ale aj hudby k Veľkému nádychu; pracovali sme nie s konkrétnou básňou, ale s fragmentami zbierok Veľký dych a Fragmenty (rytierskeho) lesa. Z nich sme čerpali nami zvolené atribúty na ich individuálny výklad a výtvarné vyznenie,“ vysvetlil režisér Jozef Vlk.

Ženy budú tancovať v kostýme, ktorý bol vytvorený s ideou recyklácie, pričom dlhodobo nenosený a nevyužitý odev dostal ďalšiu šancu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk