Do staromestskej rezidentskej parkovacej zóny 15 ulíc, do konca roka tak pribudne takmer 380 parkovacích miest pre obyvateľov

parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Desať percent z novovytvorených miest bude voľných pre návštevy či remeselníkov.

V bratislavskom Starom Meste pribudne do konca roka takmer 380 parkovacích miest určených pre obyvateľov s trvalým pobytom v mestskej časti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Desať percent z novovytvorených parkovacích miest bude voľných pre návštevy či remeselníkov,“ uviedol hovorca a dodal, že projekt je v súlade s celomestskou parkovacou politikou.

S realizáciou značenia začnú Technické služby Starého Mesta 7. októbra,“ doplnil.

Pribudne 15 ulíc

Dokopy pribudne do staromestskej rezidentskej parkovacej zóny 15 ulíc. „Ako prvé budú vyznačené ulice Myjavská a Javorinská (7. októbra), poslednou ulicou s novým rezidentským parkovaním pre Staromešťanov bude Partizánska (25. novembra),“ spresnil hovorca.

Regulované státie pribudne aj na uliciach Hummelova, Mošovského, Žiarska, Hlavatého, Lichardova, Bartoňova, Fándlyho, Krmanova, Bradlianska, Zrínskeho, Holubyho a Šulekova.

Rezidentské parkovanie

V rezidentskej parkovacej zóne Starého Mesta je aktuálne k dispozícii 3 456 parkovacích miest, nedávno pribudli miesta na uliciach Vlčkova a Dohnalova.

Rezidentské parkovanie v mestskej časti bolo spustené v septembri 2010, v prvej fáze bolo vyznačené na tridsiatich uliciach.

Po dokončení realizácie zóny Palisády bude už rezidentskými parkovacími miestami pokrytých viac ako stovka ulíc, čo je polovica staromestských komunikácií,“ uzavrel hovorca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk