Dobrá správa pre cyklistov, budúci rok zrealizujú projekt JuRaVa II

Cyklisti pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Obľúbená cyklotrasa JuRaVa, ktorú vybudovalo združenie obcí Rača, Svätý Jur a Vajnory v roku 2014, bude mať pokračovanie. S výstavbou projektu JuRaVa II začnú budúci rok.

„Projekt s názvom JuRaVa II začne na hrádzi v mieste jej pripojenia na cestu Vajnory – Čierna voda, pričom tento úsek skončí o približne 4 kilometre ďalej na moste miestnej komunikácie v Ivanke pri Dunaji,“ uviedla mestská časť Rača na svojej stránke.

Náklady na vybudovanie tohto úseku predpokladá združenie v sume takmer 795 000 eur a Bratislavský samosprávny kraj v roku 2016 požiadal o jeho financovanie v rámci unikátneho projektu Sacra velo.

Sacra velo bude nová cyklotrasa spájajúca Bratislavský samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj a Maďarsko na báze cezhraničného tematického okruhu. Ten spojí cirkevnú a aktívnu turistiku spojením pútnických ciest od rieky Rába, cez Dunaj až po Moravu. Chýbajúci úsek okruhu v rámci Bratislavského kraja je práve JuRaVa II.

Cyklotrasa Sacra velo na území Bratislavského samosprávneho kraja predstaví turistom vyše 166 sakrálnych pamiatok v regióne ako kostoly, kaplnky, kríže, božie muky či iné zaujímavosti.

JuRaVa II sa potom prepojí cez Ivanku pri Dunaji, popri Letisku M. R. Štefánika s vyústením až v mestskej časti Vrakuňa.

„Som rád, že sa naša JuRaVa, ktorá bola spoločným projektom Svätého Jura, Rače a Vajnor, rozširuje aj do ďalších obcí a mestských častí a zabezpečí prepojenie našej Malokarpatskej cyklotrasy s Európskou Podunajskou cyklotrasou Eurovelo,“ vyjadril sa starosta Rače Peter Pilinský.

Jurava.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk