Dobré správy pre cestujúcich: Dopravná situácia by sa mala čoskoro zlepšiť, tvrdí magistrát

Pristavny most bratislava mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Postupne sa otvoria ďalšie zjazdy z Prístavného mosta či bulvár Mlynské nivy.

Dopravná situácia v hlavnom meste Bratislave by sa mala čoskoro zlepšiť, tvrdí magistrát. „Bratislava v poslednom období pôsobí, akoby bola kompletne rozkopaná. Dôvodom je množstvo lokálnych opráv ciest a chodníkov, ktoré vykonávajú popri veľkých projektoch ako rekonštrukcia Dúbravsko-Karloveskej radiály, bulváru Mlynské nivy, rýchlostnej cesty D4/R7 alebo rekonštrukcia električkovej trate pri Americkom námestí,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti.

Situácia by sa mala postupne zlepšovať spustením električkovej trate do Dúbravky, postupným otváraním zjazdov z Prístavného mosta či otvorením bulváru Mlynské nivy.

Dňa 26. októbra spustíme prevádzku električky po novozrekonštruovanej trati v Karlovej Vsi a Dúbravke v celej jej dĺžke. Začiatkom novembra očakávame otvorenie bulváru Mlynské nivy, ku ktorému už teraz prebieha kolaudačné konanie,“ uviedol Vallo a dodal, že v decembri bude ukončená aj rekonštrukcia trate pri Americkom námestí, po ktorej začnú premávať električky.

Konzorcium D4/R7 bude zároveň postupne otvárať ďalšie zjazdy z kruhového objazdu pod Prístavným mostom, aj keď v tomto prípade nás ešte čakajú aj uzávery niektorých iných zjazdov, na ktorých rekonštrukčné práce ešte neprebehli,“ uzavrel Vallo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk