Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dopravny podnik bratislva autobus elektricka trolejbus mhd.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com

Dobré správy pre cestujúcich: Dopravný podnik zriadi nové zastávky, vybrané linky posilní

Zmeny čakajú viacero liniek, upravia tiež názvy niektorých zastávok mestskej hromadnej dopravy.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) od novembra zriadi nové zastávky, vybrané linky posilní ďalšími spojmi. V tlačovej správe o tom informuje hovorca DPB Martin Chlebovec.

Rýchlo rastúce sídliskové štvrte so sebou prinášajú tisícky nových obyvateľov a dopravný podnik stavajú pred novú výzvu – zabezpečiť hromadnú dopravu pre všetkých, aby bola prednostnou voľbou pred osobným automobilom,“ vysvetlil hovorca dôvod zmien v mestskej hromadnej doprave (MHD) od 1. novembra.

Nová zastávka

V Záhorskej Bystrici vznikne nová zastávka Pod vŕškami, ktorú bude obsluhovať autobusová linka 36. Lepšiu obsluhu kopcovitých oblastí zabezpečí nová zastávka Drozdová pre linku 52 v Rači.

Linka 80 spájajúca Petržalku s centrom mesta opustí starú a slabšie využívanú konečnú zastávku Kopčany, nachádzajúcu sa uprostred priemyselnej štvrte, ktorá je navyše umiestnená pri ceste v dezolátnom stave,“ vysvetlil Chlebovec.

Namiesto nej bude linka presmerovaná do novovznikajúcej štvrte Nesto, kde nájdu cestujúci nové obratisko s rovnomenným názvom a odkiaľ sa bude dať pešo dostať aj k vojenskému cintorínu či historickému bunkru.

Požiadavky verejnosti

Dopravný podnik pravidelne zbiera a vyhodnocuje podnety cestujúcich, preto na základe oprávnených požiadaviek verejnosti z mestskej časti Vrakuňa pridá linke 78 zastávku Pod gaštanmi.

Naopak, linke 77 uberie zachádzky na zastávku Vodostav, keďže ju využíval v priemere iba jeden cestujúci pripadajúci na jeden spoj a jej obsluha je vzhľadom na nevyhovujúci stav komunikácie problematická,“ poznamenal hovorca DPB.

Nové ulice a ukončenie komerčných názvov zas boli dôvodom zmeny názvov niektorých zastávok. Ich nové pomenovanie pravidelne schvaľuje mestská odborná komisia.

Nové trolejbusové linky

Trolejbusovým linkám 71 (201) a 42 (212) pridá DPB od novembra prvé ranné spoje. „Napríklad prvý spoj linky 71 z Hlavnej stanice Bratislava odvezie cestujúcich už o 4.49. Linka 42 bude navyše posilnená aj o večerné spoje z Cintorína Vrakuňa,“ objasnil Chlebovec.

Dopravný podnik tiež dokončí odstraňovanie medzier v cestovných poriadkoch, pravidelné odchody preto budú mať aj linky 27 a 58.

Vďaka tomu už budú všetky linky v meste premávať pravidelne počas celého dňa, čo zvýši dostupnosť aj použiteľnosť MHD,“ doplnil Chlebovec.

Posilnené linky

Posilnené linky do lesoparku prechádzajú od novembra na zimný režim, čo znamená ukončenie posilnenej dopravy o 17.30 hod. z dôvodu zmeny času aj kratších dní. Zimná prestávka čaká aj linku 154 k Horárni Krasňany.

Nakoľko si však Bratislavčania výlety do prírody s využitím MHD obľúbili, DPB pripravil aj špeciálne posilnenie dopravy na Kamzík počas priaznivých podmienok pre zimné športy, ktoré predstaví už v najbližšom období,“ uzavrel hovorca DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X