Dobré správy pre cestujúcich: Vybrané spoje do rekreačných lokalít s príchodom jari posilnia

Dopravný podnik Bratislava autobus sezonna linka preprava autobus
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Zároveň od 25. marca dopravný podnik Bratislava pristúpi k úprave liniek vo viacerých lokalitách.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) s príchodom jarných dní posilní vybrané spoje do rekreačných lokalít hlavného mesta. Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, od 25. marca opätovne spúšťajú kampaň S MHD po zelenej, v rámci ktorej posilnia premávku liniek 43, 52, 144.

Po zimnej prestávke do premávky vrátia aj linku 154 do oblasti Horárne Krasňany. Zároveň od tohto dátumu pristúpia k úprave liniek vo viacerých lokalitách.

Posilnený letný režim

DPB každoročne prepraví na linkách 43, 52, 144 a 154 viac ako 200-tisíc cestujúcich. „Posilnený letný režim týchto liniek počas víkendov a sviatkov reaguje na výrazný dopyt zo strany cestujúcich,“ priblížil Chlebovec.

Ako dodal, cestujúci sa tak opäť dostanú aj do Kačínskej doliny, kam zaistí dopravu linka 43, ktorá bude na konečnú Kačín premávať striedavo s konečnou Lesopark. Po trase Pekná cesta – Horáreň Krasňany začne po zimnej prestávke opätovne jazdiť linka 154 a spojenie Rače s lesmi nad Potočnou zabezpečí linka 52.

Na linke 144 premávajúcej na Kamzík DPB pridáva večerné spoje a predlžuje premávku až do 19.15,“ poznamenal Chlebovec s tým, že zároveň zlepšia aj nadväznosť na trolejbusovú linku 44, ktorá ponúka dopravu z centra mesta

Zlepšenie prístupu

K rovnakému dátumu DPB upraví aj cestovné poriadky liniek 45, 67 a 79. „V snahe zlepšiť prístup do Národného onkologického ústavu zavádzame na linke 45 nové spoje zabezpečujúce dopravu o 7.00 a 19.00 hodine,“ uviedol hovorca DPB.

Ako dodal, po vyhodnotení predchádzajúcich zmien menia aj rozsah premávky linky 79, ktorá nebude premávať len v špičkách pracovných dní, ale celodenne mimo víkendov.

Podnety od obyvateľov

Po vyhodnotení podnetov od obyvateľov, ako aj vzhľadom na nízku vyťaženosť, bude linka 67 medzi zastávkami Vinohradnícka a Ovčiarska premávať iba počas špičiek pracovných dní,“ doplnil Chlebovec s tým, že rozsah premávky v úseku Astronomická – Vinohradnícka sa nemení.

S príchodom letného režimu je spojená aj každoročná zmena času. „Tá v nedeľu 26. marca zastihne v premávke 20 nočných liniek, ktoré vykonajú odchody pred 2:00 podľa zimného času. Odchody po 2:00 budú vykonané už podľa letného času, pričom k zmene času príde vo vozidlách automaticky,“ uzavrel hovorca DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk