Dobré správy pre používateľov elektromobilov: V Bratislave otvoria moderné nabíjacie centrum

Kolaz bratislava nabijacia stanica city hub landererova.jpg

Do konca roku 2024 chce vybudovať viac ako 120 ďalších ultrarýchlych nabíjacích bodov naprieč celým Slovenskom, zahŕňajúc krajské aj okresné mestá.

V Bratislave sa chystá otvorenie revolučnej nabíjacej stanice pre elektromobily, ktorá prinesie pokročilé možnosti nabíjania a inovatívny prístup k udržateľnosti. Spoločnosť ZSE Drive predstavila projekt City Hub Landererova, ktorý sľubuje používateľom elektromobilov jedinečný spôsob nabíjania. Ide o ekologické, bezemisné nabíjanie vhodné aj pre oblasti s bytovými domami.

Zákazníci ZSE Drive budú môcť využívať tento nabíjací hub umiestnený na rušnej Landererovej ulici. City Hub Landererova bude dostupná pre 10 elektromobilov s rýchlonabíjačkami a technologicko-inovačným centrom. Okrem nabíjania budú mať používatelia prístup aj k retailovému priestoru, kde si môžu oddýchnuť a pochutnať si na občerstvení.

Rastislav Žembery, expert pre elektromobilitu, zdôraznil, že nabíjací hub bude energeticky efektívny a zameraný na udržateľnosť. Projekt sleduje filozofiu ekologickej udržateľnosti a snaží sa dosiahnuť certifikáciu LEED Gold. Navyše, nabíjacie centrum použije elektrickú energiu vyrobenú vodnými elektrárňami na Slovensku, čím poskytne 100 % certifikovanú elektrinu z obnoviteľných zdrojov.

ZSE Drive bude prvým operátorom na Slovensku, ktorý poskytne nabíjacie stanice so 400 kW výkonom. Nabíjací hub bude obsahovať 6 ultrarýchlych nabíjacích bodov a 4 AC nabíjacie body. Ultrarýchle nabíjačky umožnia nabitie väčšiny vozidiel na 80 percent kapacity za približne 20 minút. Projekcia City Hub Landererova zohľadňuje aj budúcnosť, keďže sa pripravuje na indukčné nabíjanie.

Slávnostné otvorenie City Hub Landererova sa plánuje v druhom štvrťroku 2024. S pribúdajúcimi nabíjacími bodmi na Slovensku plánuje ZSE Drive pokračovať. Do konca roku 2024 chce vybudovať viac ako 120 ďalších ultrarýchlych nabíjacích bodov naprieč celým Slovenskom, zahŕňajúc krajské aj okresné mestá. Spoločnosť sa tiež zaviazala k rozširovaniu a vylepšovaniu aktuálnych lokalít.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk