Dobré správy pre Staré Mesto: Pozitivita COVID-19 klesla pod pol percenta

Odberné miesto v autobuse na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave počas celoplošného skríningového testovania na ochorenie COVID-19, prebiehajúceho od 18. - 26. januára 2021 pod názvom Zachráňme spoločne životy. Bratislava, 23. január 2021.
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Staré Mesto patrí medzi mestské časti s najnižšou pozitivitou COVID-19 v hlavnom meste.

V Starom Meste klesla pozitivita na COVID-19 počas víkendového testovania pod pol percenta. Staré mesto patrí medzi mestské časti s najnižšou pozitivitou v hlavnom meste.

Miera pozitivity nameraná počas testovania v Starom Meste je 0,46 percenta. Čísla sú súčtom dát z testovania od 12. do 14. februára realizovaného v odberových miestach zriadených mestskou časťou a hlavných mestom,“ uviedla samospráva na sociálnej sieti a dodala, že keďže pozitivita klesla pod pol percenta, nemá povinnosť ďalej organizovať verejné testovanie.

Na základe COVID automatu sú však testy naďalej potrebné každých sedem dní. Bezplatne ich urobia v mobilných odberových miestach súkromní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti,“ doplnila mestská časť s tým, že zoznam odberových miest je uverejnený na stránke ministerstva zdravotníctva.

Víkendové testovanie v hlavnom meste odhalilo nižšie percentá pozitívnych, ako tomu bolo počas víkendu 6. a 7. februára. V Petržalke odhalilo testovanie 0,70 percenta pozitívnych, v Ružinove to bolo 0,60 percenta. V Dúbravke malo pozitívny výsledky 0,78 percenta testovaných a v Karlovej Vsi 0,59 percenta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk