Dobrí ľudia ešte nevymreli: Obyvateľovi zachránil život bratislavský starosta

Záchrana života
Foto: Gettyimages, Google maps - koláž BratislavaDen.sk

Obyvateľ nemal pri sebe doklady, avšak vďaka statusu na sociálnej sieti sa podarilo vypátrať jeho rodinu.

Ako by ste sa zachovali, keby ste videli na ulici ležiaceho človeka? Nie každý by utekal neznámemu na pomoc. Počas uplynulého víkendu sa stala podobná situácia v spodnej časti lamačskej ulice Cesta na Klanec.

Po tejto ulici išiel práve starosta mestskej časti Igor Polakovič, ktorý bol, ako sa povie, v správny čas na správnom mieste. Na chodníku našiel odpadnutého staršieho pána.

Starosta neváhal a neznámemu pomohol – dal ho do stabilizovanej polohy a privolal záchranku. Obyvateľ bol síce pri vedomí a rozumel, čo mu starosta hovorí, avšak nekomunikoval. Nebolo ho možné identifikovať, pretože mu chýbali doklady.

Polakovič napísal na Facebook Lamača s nádejou, že sa odkaz dostane aj k rodine obyvateľa. Ako sa neskôr ukázalo, vďaka statusu sa podarilo nájsť dcéru obyvateľa, pani Silviu. Zistila, že ho odviezli do Nemocnice Bory.

„Vaša včasná reakcia veľmi pomohla. Otec je v stabilizovanom stave a je v poriadku. Myslím, že sila sociálnych sietí je veľakrát aj nápomocná. My sme ani nevedeli, že ide k nám na návštevu. Vďaka vášmu statusu som to zistila,“ napísala pani Silvia.

Počas uplynulého týždňa išlo už o druhý rovnaký prípad v Lamači. „V utorok 9. apríla sme v našom Komunitnom centre pomáhali pani s epileptickým záchvatom. V oboch prípadoch boli ľudia skvelí, vedeli, čo robiť, nehovoriac o záchranároch,“ prezradil nám starosta.

Cesta na Klanec
Na tejto ulici odpadol obyvateľ. Foto: Google maps

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk