Dobrovoľníci čistili areál historickej Prüger-Wallnerovej záhrady pri Horskom parku

Devin prugerka upratovanie mesto bratislava.jpg
Zdroj: bratislava.sk

V rámci podujatia Naše mesto od rána upratovali vonkajšie priestory záhrady.

Dobrovoľníci v piatok čistili areál historickej Prüger-Wallnerovej záhrady pri Horskom parku v Bratislave. V rámci podujatia Naše mesto od rána upratovali vonkajšie priestory záhrady, čistili od navezeného odpadu a invazívnej vegetácie, ktorá utláča pôvodné rastlinné druhy a taktiež pomohli vyčistiť aj historické stavebné prvky. O nádoby na odpad, ako aj odvoz odpadu sa postarala spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Naše mesto je najväčšie podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku, ktoré organizuje Nadácia Pontis. Do podujatia sa zapojilo aj Múzeum mesta Bratislavy a Mestské lesy v Bratislave.

2_prugerka.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Mestské lesy v Bratislave zorganizovali v rámci podujatia napríklad čistenie riečky Vydrica, čistenie lesa v Kačínskej doline od Rotundy smerom na Kačín, čistenie chodníka na trase Partizánska lúka – Tesco od odpadkov alebo čistenie areálu okolia Starej Klenovej.

5_devin.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Múzeum mesta Bratislavy zorganizovalo na hrade Devín 160 dobrovoľníkov, ktorí pomohli skrášliť areál tejto národnej kultúrnej pamiatky. Odstraňovali hlavne náletovú zeleň a buriny, vyzbierali kamene, maľovali drevené prvky a pomohli pri prácach na archeologickom výskume v areáli pamiatky. Na Antickej Gerulate v Rusovciach odstraňovali dobrovoľníci náletovú zeleň a buriny, vyzbierali kamene, upravili trávniky, dosadili kvety a maľovali drevené prvky v areáli.

Podujatie Naše mesto už 13 rokov prepája firmy, samosprávy a mimovládny sektor s cieľom vyčistiť, skrášliť a viditeľne zlepšiť mestá. Každoročne si tisíce dobrovoľníkov z firiem obliekajú rovnaké tričká a počas dvoch júnových dní sa zapájajú do množstva dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku.

7_gerulata.jpg
Zdroj: bratislava.sk
6_gerulata.jpg
Zdroj: bratislava.sk
4_devin.jpg
Zdroj: bratislava.sk
3_prugerka.jpg
Zdroj: bratislava.sk
1_prugerka.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk