Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Devin prugerka upratovanie mesto bratislava.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: bratislava.sk
10. júna 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dobrovoľníci čistili areál historickej Prüger-Wallnerovej záhrady pri Horskom parku

V rámci podujatia Naše mesto od rána upratovali vonkajšie priestory záhrady.

Dobrovoľníci v piatok čistili areál historickej Prüger-Wallnerovej záhrady pri Horskom parku v Bratislave. V rámci podujatia Naše mesto od rána upratovali vonkajšie priestory záhrady, čistili od navezeného odpadu a invazívnej vegetácie, ktorá utláča pôvodné rastlinné druhy a taktiež pomohli vyčistiť aj historické stavebné prvky. O nádoby na odpad, ako aj odvoz odpadu sa postarala spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Naše mesto je najväčšie podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku, ktoré organizuje Nadácia Pontis. Do podujatia sa zapojilo aj Múzeum mesta Bratislavy a Mestské lesy v Bratislave.

2_prugerka.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Mestské lesy v Bratislave zorganizovali v rámci podujatia napríklad čistenie riečky Vydrica, čistenie lesa v Kačínskej doline od Rotundy smerom na Kačín, čistenie chodníka na trase Partizánska lúka – Tesco od odpadkov alebo čistenie areálu okolia Starej Klenovej.

5_devin.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Múzeum mesta Bratislavy zorganizovalo na hrade Devín 160 dobrovoľníkov, ktorí pomohli skrášliť areál tejto národnej kultúrnej pamiatky. Odstraňovali hlavne náletovú zeleň a buriny, vyzbierali kamene, maľovali drevené prvky a pomohli pri prácach na archeologickom výskume v areáli pamiatky. Na Antickej Gerulate v Rusovciach odstraňovali dobrovoľníci náletovú zeleň a buriny, vyzbierali kamene, upravili trávniky, dosadili kvety a maľovali drevené prvky v areáli.

Podujatie Naše mesto už 13 rokov prepája firmy, samosprávy a mimovládny sektor s cieľom vyčistiť, skrášliť a viditeľne zlepšiť mestá. Každoročne si tisíce dobrovoľníkov z firiem obliekajú rovnaké tričká a počas dvoch júnových dní sa zapájajú do množstva dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku.

7_gerulata.jpg
Zdroj: bratislava.sk
6_gerulata.jpg
Zdroj: bratislava.sk
4_devin.jpg
Zdroj: bratislava.sk
3_prugerka.jpg
Zdroj: bratislava.sk
1_prugerka.jpg
Zdroj: bratislava.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X