Dobrý film, koncert či predstavenie? Menu na víkend tradične prináša bohatú ponuku podujatí

víno, burzoblšák, púšť
SITA, Burzoblšák, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Čo dobré dávajú v kine?

Poznáte Requiem za sen? Ak nie, mali by ste to v piatok o 18.45 hod. zmeniť. V Kine Lumiere pustia film Darrena Aronofského o tom, že útek do snov nie je vždy najlepšie riešenie. Ak by ste mali chuť skôr na Pasoliniho Dekameron, tak ten hrajú o 18. hodine.

Cestou Necestou

Od piatka do nedele sa v DK Ružinov uskutoční cestovateľský maratón na festivale Cestou Necestou. Najväčší cestovateľský festival na Slovensku prinesie 3D cestovateľské prezentácie, dobrodružné prezentácie a diskusie známych cestovateľov, fotovýstavu, zaujímavé sprievodné aktivity či špeciality z exotickej kuchyne.

OFF-festival Bratislava

OFF_festival Bratislava prebieha súčasne s Mesiacom fotografie a dopĺňa jeho program o platformu pre svieže talenty fotografickej scény. Cieľom podujatia už šiesty rok zostáva snaha o vytvorenie veľkorysých podmienok na prezentáciu a podporu mladých umelcov pracujúcich s médiom fotografie. Festival novej fotografie sa uskutoční v Pisztoryho paláci od piatka 6. novembra do 20. novembra.

Festival českého divadla

Bratislavské Štúdio L+S organizuje už 22. ročník obľúbeného Festivalu českého divadla. Od 2. do 16. novembra si môžete pozrieť sedem predstavení divadelných súborov z Prahy. V sobotu o 19. hodine vystúpi Národní divadlo Praha a v nedeľu sa o 19. hodine predstaví Shakespeare Company Prague.

Svätomartinské dni 2015

Bratislava opäť ožije Svätomartinskými oslavami! Ochutnávke vín bude predchádzať tradičné požehnanie mladého vína v Kaplnke sv. Ladislava. Potom bude nasledovať ochutnávanie dobrého moku. Duchovný rozmer sviatku sv. Martina budú od piatka do nedele dotvárať sv. omše v Katedrále sv. Martina. Na sobotu je tiež naplánovaný lampiónový sprievod po historickom centre mesta.

Novembrový burzoblšák

Prvá novembrová sobota je už na spadnutie a s ňou aj ďalší Burzoblšák. Tentoraz pôjde o Home edition – akcia bude zameraná predovšetkým na pokladíky a predmety, ktorými si môžete ozdobiť svoj domov. Začína sa tradične o 8. hodine na Bajkalskej 20. Príďte sa pozrieť na v poradí už 8. Burzoblšák a kúpiť, poprípade predať niečo pekné.

Delta Challenge

Delta Challenge je názov pre celodenný fitness festival, ktorý „rozpumpuje“ Slovensko! Festival ponúkne rôznorodý výber cvičení pod vedením špičkových trénerov a množstvo sprievodných aktivít. Pripravených bude 35 tréningov, a to z nasledujúcich športov: CrossFit, Spartan Race, joga, tanec, a po prvýkrát na Slovensku tréningy Les Mills. Cieľom festivalu Delta Challenge je podporiť odhodlanie ľudí viesť zdravý životný štýl cvičením športov, ktoré sú verejnosti najbližšie. Na jednotlivé tréningy sa môžete registrovať na stránke www.deltachallenge.sk. Akcia sa uskutoční v sobotu od 8. hodiny v Refinery Gallery.

Blues na lodi

V nedeľu o 19. hodine sa na Lodi – Divadle v podpalubí odohrá živý bluesový večer s výbornými muzikantmi. V priestore lodného baru s výhľadom na Dunaj zahrajú Boboš Procházka, Ajdži Szabó, Pišta Lengyel, Martin Zajko a Martin Gašpar. Informácie získate na čísle 0903 449 650 alebo na divadlovpodpalubi@gmail.com. Vstupné je 7 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk