Dobrý nápad na detskom ihrisku v Bratislave: Deti sa môžu schladiť v mini bazénoch zdarma

Detský bazén na Hnileckej
Foto: Ján Bartoš - koláž Bratislavadeň

Deti z Vrakune sa môžu počas letných dní nielen zahrať na detskom ihrisku, ale aj rovno skočiť do bazénov.

Ak sa chcú deti okúpať v bazénoch, musia navštíviť letné kúpalisko alebo plaváreň. Počuli ste však o tom, že sú detské bazény priamo na detskom ihrisku?

Dôkazom je ihrisko na Hnileckej ulici vo Vrakuni. S nápadom prišiel pred niekoľkými rokmi pán Ján Bartoš, ktorý robí správcu ihriska.

Deti sú z nápadu nadšené

Počas vysokých horúčav je pre deti ťažšie hrať sa na ihrisku. Hracia betónová plocha je rozpálená a na Hnileckej ulici navyše neposkytovali vysadené platany veľa tieňa. Toto bol aj dôvodom, prečo sa pán Ján rozhodol spríjemniť miestnym deťom hranie v letných dňoch.

„Tak som vtedy kúpil prvý úplne maličký nafukovací bazén, aby sa mali detičky v čom osviežiť. Keďže sa to detičkám veľmi páčilo a bolo ich toľko, že to prestalo postačovať, tak som neskôr dokúpil ešte jeden väčší,“ uviedol pre Bratislavadeň správca ihriska.

Detský bazén na Hnileckej
Momentálne sú na ihrisku tri bazény. Foto: Ján Bartoš

Pauza počas koronavírusu

Bazény neboli súčasťou ihriska každý rok. Ako uviedol správca, počas pandémie a lockdownov sa nedalo kúpať a deti si museli dať pauzu. Pán Ján sprevádzkoval bazény opäť až tento rok, kedy sa teploty priblížili k 30 stupňom Celzia.

Detský bazén na Hnileckej
Momentálne sú na ihrisku tri bazény. Foto: Ján Bartoš

„Vždy, keď ich dávam k dispozícii, tak ich zvnútra poumývam a vždy do nich dávam čerstvú vodu, ktorú k večeru vylievam. Vodu do bazénov ohrieva v hadici slniečko a vždy, keď sa zohreje, tak ju dopúšťam do bazénov, aby som zvýšil hladinu,“ vysvetlil.

Momentálne sa na ihrisku nachádzajú tri nafukovacie bazény a ten najväčší daroval syn pána Jána. Bazény sú určené pre všetkých návštevníkov ihriska bez rozdielu na vek, dokonca aj pre dospelých. Ich využívanie je zdarma.

Detský bazén na Hnileckej
Bazény sa na ihrisko vrátili až tento rok. Foto: Ján Bartoš
Detský bazén na Hnileckej
Bazény sa na ihrisko vrátili až tento rok. Foto: Ján Bartoš

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk