Dobrý sused aj tento rok podporí komunitné projekty celkovou sumou 30-tisíc eur

Kolaz dobry sused grant bratislava.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Na zlepšenie života miestnej komunity a susedských vzťahov môžu záujemcovia získať grant až 4 000 eur.

Grantový program Dobrý sused podporí komunitné projekty v Ružinove, Podunajských Biskupiciach, Vrakuni a Rovinke celkovou sumou 30-tisíc eur. Informovala o tom Martina R. Hromadová z Nadácie Ekopolis.

Obyvatelia okolia bratislavskej rafinérie takto realizujú svoje nápady už štyri roky vďaka grantovému programu, ktorý organizuje Nadácia Ekopolis. Na zlepšenie života miestnej komunity a susedských vzťahov môžu záujemcovia získať grant až 4 000 eur.

O grant môžu požiadať registrované mimovládne neziskové organizácie, základné, stredné a materské školy, centrá voľného času a komunitné centrá a mestské časti Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Ružinov a obec Rovinka. Podporené projekty sa musia stať skutočnosťou do šiestich mesiacov od pridelenia grantu.

Záhradka pre škôlku

V minulom roku grantový program Dobrý sused podporil trinásť projektov, do realizácie sa zapojilo 253 dobrovoľníkov a plocha upravených a vysadených areálov je väčšia ako 26-tisíc metrov štvorcových,“ uviedla programová manažérka z Nadácie Ekopolis Ľubica Štúberová.

Vďaka grantu premenili dobrovoľníci – rodičia nevyužívanú betónovú plochu v materskej škôlke Srdiečko v Ružinove na záhradku na pestovanie zeleniny a byliniek. Grant pomohol aj pri vzniku prvej komunitnej záhrady v Podunajských Biskupiciach.

Pomoc v Pentagone

Dobrý sused tiež podporil občianske združenie Odyseus vo Vrakuni pri vymaľovaní a uprataní klientskeho centra pri Pentagone aj so zapojením jeho klientov. Podporu dostali aj športové aktivity.

Grant na nákup športového vybavenia využil hokejbalový klub v Podunajských Biskupiciach aj veslársky klub na Zlatých pieskoch a Dobrý sused podporil aj organizáciu 10. ročníka Vrakunského behu.

Grantový program Dobrý sused je cielenou snahou spoločnosti Slovnaft o zlepšenie kvality života v blízkom okolí rafinérie. Pri riadení programu a posudzovaní projektov spoločnosť spolupracuje s nadáciou Ekopolis.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk