Dôchodcu okradol "chirurg" z Bratislavy, prišiel o tisícky eur pre podozrivú výhovorku

dôchodca, telefón
Foto: ilustračné, Gettyimages

Počet prípadov podvodov narastá, objavili sa taktiež SMS podvody či podvodné linky s odkazom.

Podvodníci úradujú neustále a často si za obete vyberajú zraniteľnejších obyvateľov, ako sú deti či dôchodcovia. Polícia upozorňuje, aby ste si dávali pozor a o podvodných praktikách povedali aj ľuďom vo svojom okolí.

Zranený syn v nemocnici

Počas víkendu sa obeťou podvodu stal dôchodca. Zatelefonoval mu muž, ktorý sa predstavil ako chirurg a prišiel s podozrivou výhovorkou – jeho syn mal autonehodu a v aute sa nachádzala aj rodina s dieťaťom.

V dôsledku nehody mal syn chirurga zranený jazyk, bol prevezený do nemocnice a nemohol rozprávať. Chirurg požadoval od dôchodcu 9-tisíc eur, aby sa autonehoda neriešila cez políciu.

Následne išiel dôchodca do banky, kde vložil peniaze na číslo účtu, ktoré mu nadiktoval chirurg. Dôchodca o svoje úspory prišiel.

SMS podvody

Ďalším typom podvodníkov sú tí, ktorí využívajú SMS správy. V uplynulých dňoch oklamali dve obete, pričom dostali SMS notifikáciu, ktorá žiadala kliknutie na uvedený link.

Po kliknutí zadali obete svoje prihlasovacie údaje. Po tomto úkone prišla prvá z nich o 1500 eur a kým stihla urobiť blokáciu v banke, odišlo z jej účtu ešte 500 eur. Druhá obeť prišla o viac ako 2-tisíc eur.

Bratislavská polícia vyzýva na opatrnosť. V prípade SMS správ a telefonátov neposkytujte žiadne údaje k bankovým službám a produktom. Nedôverujte cudzím osobám, ktorých cieľom je získať a vylákať od ľudí peniaze.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk