Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
M.sch_.trnavskeho_hanulova_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
3. augusta 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk

Dočkáme sa? Mesto vyhlásilo súťaž na modernizáciu Dúbravsko-Karloveskej radiály

Bratislava v stredu zverejnila vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie oznámenie o súťaži na modernizáciu Dúbravsko-Karloveskej radiály.

Predmetom zákazky je modernizácia takmer sedemkilometrového úseku dvojkoľajnej trate medzi tunelom pod Hradným vrchom po križovatku ulíc M. Sch. Trnavského s Hanulovou/Bagarovou ulicou, ktorý prechádza tromi mestskými časťami – Starým Mestom, Karlovou Vsou a Dúbravkou.

Okrem rekonštrukcie samotnej trate je súčasťou zákazky tiež modernizácia 26 električkových nástupísk, úpravy a osvetlenie podchodov, prekládky inžinierskych sietí, úpravy trolejového vedenia, cestnej dopravnej signalizácie, elektrického ovládania výhybiek, úpravy cestných komunikácií, dopravného značenia počas výstavby, trvalého dopravného značenia a vegetačných úprav.

Odhadovaná cena zákazky je 55 926 229 eur bez DPH. Záujemcovia môžu ponuky predkladať do 27. septembra do 10. hodiny.

Rekonštrukcia sa bude realizovať na štyri etapy, aby bol dosah dopravných obmedzení, s ktorými je potrebné rátať, čo najmenší. Predpokladané obdobie rekonštrukcie odhadujú na 15 mesiacov.
Modernizáciu bude mesto financovať pomocou eurofondov, päť percent má hradiť mesto, desať percent štát a 85 percent EÚ.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X