Dodržiavanie predpisov budú tento týždeň kontrolovať detské hliadky

policajné kontroly, jablko-citrón
SITA

Dodržiavanie predpísanej rýchlosti vodičmi pomôžu policajtom skontrolovať v rámci preventívnej akcie Jablko – Citrón detské hliadky. Akcia potrvá oddnes do piatku 15. mája a policajti sa v rámci nej zamerajú na 54 miest na celom Slovensku, na ktorých dochádza často k prekračovaniu rýchlosti.

V prípade, že vodiči jazdia podľa predpisov, odmenia ich deti jablkom, obrázkom a malým darčekom. V prípade, že predpisy porušia, dostanú od detí citrón.

„Autorita detí je u vodičov často väčšia ako autorita policajtov,“ povedal Ábel. Ako však upozornil, citróny dostanú vodiči len pri menej závažných porušeniach predpisov. „Pokiaľ dôjde k závažným porušeniam, polícia nekompromisne udelí pokutu,“ povedal.

Podľa Ábela zahynulo pri dopravných nehodách v prvých štyroch mesiacoch roka tohto roka 70 osôb, z toho 22 chodcov. „Rýchlosť je medzi príčinami spôsobujúcimi dopravné nehody v tomto roku na druhom mieste,“ povedal Ábel.

Partnerom projektu Jablko – Citrón je poisťovňa Generali. Podľa generálneho riaditeľa Romana Juráša riešila poisťovňa v minulom roku poistné udalosti spojené s nehodami zapríčinenými prekročením rýchlosti v celkovej hodnote viac ako 31 miliónov eur. „Prevencia je vždy lacnejšia,“ dodal Ábel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk