Dôležitá zmena pre vodičov v Bratislave: Prichádza zákaz vjazdu áut do historického centra, každý potrebuje povolenie

Kolaz bratislava doprava historicke centrum system.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Čoskoro sa zmení systém vjazdov do historického centra Bratislavy. Zbystrite pozornosť, pretože prichádza nový inteligentný systém regulácie vjazdov. Prinesie prísnejšiu kontrolu a umožní vstup len autám s povolením.

Bratislava zavádza novinky v regulácii vjazdov do historického centra. Od 10. júna bude vstup do historického centra možný len s povolením. Cieľom je zlepšiť kontrolu nad počtom vozidiel, ktoré sa do tejto časti mesta dostanú, a zvýšiť kvalitu života v centre. Mestská časť spustila nový inteligentný systém regulácie, ktorý bol už dôkladne odskúšaný.

Nový systém zahŕňa rôzne technologické inovácie vrátane pilomatov, kamier, LED obrazoviek, semaforov a elektronického systému na kontrolu vjazdu. Elektronický systém bude riadiť semafory, náhľadové kamery a kamery na rozpoznávanie evidenčných čísiel vozidiel, ako aj výsuvné hydraulické stĺpiky a informačné LED tabule. Tento systém umožní mestskej časti zbierať presné dáta o vjazdoch a lepšie regulovať pohyb vozidiel.

Pre obyvateľov a návštevníkov historického centra bude dôležité, že nový systém zabezpečí, aby do tejto oblasti jazdil iba nevyhnutný počet áut. To znamená, že bez povolenia sa do pešej zóny nedostane nikto. Tento krok má prispieť ku zlepšeniu kvality ovzdušia a ku zníženiu hluku v historickom centre, čím sa vytvorí príjemnejšie prostredie pre peších.

Jednoduchý online systém žiadostí o vjazd do historického centra bude spustený počas letných mesiacov. Mesto plánuje včas informovať verejnosť o spustení tohto systému, aby bol proces žiadania o povolenia čo najjednoduchší a najdostupnejší.

Projekt je financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR a bol podporený Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Táto podpora umožnila zaviesť moderné technologické riešenia, ktoré prispejú k efektívnejšej regulácii dopravy a k zlepšeniu kvality života v historickom centre Bratislavy.

Ak plánujete cestu do historického centra po 10. júni, nezabudnite si včas zabezpečiť potrebné povolenie na vjazd. Mestská časť verí, že tieto opatrenia prinesú pozitívne výsledky a prispejú k zlepšeniu života v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk