Dom Albrechtovcov získa na rekonštrukciu špeciálny grant 30-tisíc eur

Dom_albrechtovcov.jpg
ilustračné foto: www.albrechtforum.eu

Nadácia VÚB sa rozhodla podporiť túto pamiatku čakajúcu na obnovu vďaka mimoriadnej podpore verejnosti.

Dom Albrechtovcov v Bratislave získa špeciálny grant na svoju rekonštrukciu vo výške 30-tisíc eur. Nadácia VÚB sa rozhodla podporiť túto pamiatku čakajúcu na obnovu vďaka mimoriadnej podpore verejnosti. Historický Dom Albrechtovcov získava špeciálny grant vďaka úsiliu OZ Albrecht Forum a takmer 19-tisíc zaslaným hlasom. Peniaze použijú na dokončenie rekonštrukcie koncertnej siene.

„Verejné hlasovanie za záchranu kultúrnych pamiatok, ktoré priniesol 14. ročník súťaže Poklady Slovenska, ukázalo, že Slováci nezostávajú voči chátrajúcim historickým objektom a umeleckým dielam vo svojich regiónoch ľahostajní,“ konštatuje banka. Nadácia VÚB ako organizátor súťaže udelila grant vo výške 30-tisíc eur na reštaurovanie víťaznej pamiatky spomedzi finalistov – vzácnych gotických fresiek v obci Stará Halič pri Lučenci. Za ich odbornú obnovu zahlasovalo najviac spomedzi všetkých priaznivcov pamiatok, a to viac ako 19-tisíc ľudí.

„Na základe mimoriadne pozitívneho ohlasu verejnosti a podporovateľov kultúrneho rozvoja v hlavnom meste, ktorú preukázali v hlasovacej súťaži Poklady Slovenska, sa Nadácia VÚB rozhodla zo svojej iniciatívy výnimočne podporiť aj druhú pamiatku čakajúcu na svoju obnovu – Historický Dom Albrechtovcov,“ uviedla banka. Dom Albrechtovcov na Kapitulskej ulici bol umeleckým centrom pre hudobníkov a bol obľúbeným miestom stretávania sa bratislavskej inteligencie a umelcov.

V súčasnosti objekt spravuje OZ Albrecht Forum so zámerom vytvoriť tu kultúrne centrum pre klasickú hudbu, literatúru, výtvarné umenie a divadlo. Podporovatelia a dobrovoľníci venujú na obnovu finančné prostriedky, dobrovoľnícky sa zapájajú do prác a organizujú benefičné koncerty s cieľom získavať financie na dokončenie obnovy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk