Dom kultúry Lúky v Petržalke začali obstarávať

Dk_luky_maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Projekt opravy a rozšírenia Domu kultúry (DK) Lúky v Petržalke má stavebné povolenie, v súčasnosti ho verejne obstarávajú.

Uviedol to zástupca petržalského starostu Michal Radosa. V rámci plánovaného projektu tam vzniknú informačná kancelária, detský kútik, kancelárie pre kreatívnych ľudí i občianske združenia. Rekonštrukciu rozdeľujú na viac etáp, ukončenie prvej očakávajú podľa Radosu v prvom štvrťroku budúceho roka. V budove na Vígľašskej ulici v Petržalke chcú vytvoriť priestor so zázemím, v ktorom budú môcť ľudia pôsobiť a uskutočniť svoje tvorivé nápady.

Väčšina stavebných prác v interiéri bude v priestoroch, kde predtým sídlili pohrebná služba a stávková kancelária. Obnovovať budú aj kancelárie domu kultúry, ktoré predtým neslúžili pre kultúrne aktivity. „Neočakávam, žeby bolo treba presúvať aktivity určené pre verejnosť do iných priestorov,“ pokračuje Radosa s tým, že úpravy vo vstupnej hale sa budú snažiť zladiť tak, aby neprekážali akciám pre ľudí. V ďalšej fáze Radosa navrhol obnovu kinosály s hľadiskom.

Projekt financujú z viacerých zdrojov. Podľa Radosu veľkú časť nákladov budú hradiť z prostriedkov mestskej časti Petržalka, samospráva v tomto roku vyčlenila 90-tisíc eur. Na druhú fázu odhadujú náklady od 50- do 70-tisíc eur, samospráva sa však chce uchádzať aj o financovanie z grantových schém či sponzoringu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk