Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MHD, zastávka
ilustračné: SITA
17. marca 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Dopravcovia sa odvolali voči uzneseniu súdu, seniori zatiaľ môžu cestovať na občiansky preukaz

Dopravcovia zapojení do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) podali odvolania voči uzneseniu o tom, že sú predbežne povinní zabezpečovať bezplatnú prepravu osôb, ktoré dovŕšili vek 70 rokov, aj bez SeniorPasu.

Tretia etapa Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, ktorá platí od vlaňajšieho novembra, priniesla nové pravidlá pre ľudí nad 70 rokov. Seniori nad 70 rokov si do začiatku tohto roka museli vybaviť čipovú kartu SeniorPas.

O tom, že na bezplatnú dopravu seniorom stačí občiansky preukaz rozhodol Okresný súd Bratislava I na základe žaloby, ktorú koncom januára podal proti dopravcom zapojeným do IDS BK (Dopravný podnik Bratislava, Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko) Európsky inštitút pre ochranu spotrebiteľa a právny štát. Podľa hovorkyne Bratislavskej integrovanej dopravy Evy Kukurovej dopravcovia podali odvolania v zákonnej lehote do 15 dní od doručenia uznesenia o predbežnom opatrení.

Ako ďalej Kukurová pripomína, dopravcovia považujú uznesenie o nariadení predbežného opatrenia za nesprávne. „Súčasné podmienky v Prepravnom poriadku IDS BK sú v celom rozsahu plne s v súlade s platnými zákonmi a ďalšími regulačnými predpismi,“ uvádza Kukurová v stanovisku s tým, že predbežné opatrenie súdu nepredstavuje konečné rozhodnutie súdu, ale iba predbežne upravuje určité práva a povinnosti, kým nebude vo veci právoplatne rozhodnuté.

Počas platnosti predbežného opatrenia budú dopravcovia prepravovať cestujúcich vo veku nad 70 rokov bezplatne na občiansky preukaz alebo na platný SeniorPas. SeniorPasy, ktoré boli doteraz vydané, zostávajú platné, a cestujúci ich môžu aj naďalej využívať,“ pripomína.

Okresný súd vydal predbežné opatrenie a pokračuje v konaní, v ktorom definitívne rozhodnú o žalobe inštitútu a o prípadnom nároku dôchodcov na vrátenie peňazí za už vydané čipové karty.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X