Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nadjazd petrzalka panonska budatinska.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com

Dopravné obmedzenia v Petržalke: Začali s opravou nadjazdu na Budatínskej ulici

Nájazdy a zjazdy na most budú uzavreté, práce si vyžiadajú obmedzenie dopravy na Panónskej ceste.

Bratislava začína v pondelok 21. júna s opravou nadjazdu na Budatínskej ulici v Petržalke, práce budú spojené s obmedzením dopravy.

Nájazdy a zjazdy na most budú uzavreté počas realizácie všetkých troch etáp. Práce na moste si okrem toho vyžadujú dočasné čiastočné obmedzenie dopravy na Panónskej ceste, ktorá bude v každom smere v úseku pod mostom zúžená na jeden jazdný pruh,“ informuje mesto na sociálnej sieti. Obchádzkové trasy budú vyznačené cez ulice Budatínska a Panónska cesta.

Tri etapy obnovy

V prvej etape, ktorá potrvá od 21. júna do 27. júna, budú realizovať sanačné a búracie práce na mostnom zvršku. Doprava na Panónskej ceste bude zúžená do jedného jazdného pruhu v obidvoch smeroch.

V druhej etape od 28. júna do 17. októbra počas sanácie mostnej konštrukcie, bude doprava zúžená do jedného jazdného pruhu opačne ako v prvej etape – doprava bude možná v ľavom pruhu v oboch smeroch,“ uvádza mesto.

Tretia etapa potrvá od 18. októbra do 27. novembra, keď realizujú demontáž ochrannej konštrukcie. Most bude počas aj počas poslednej etapy uzavretý.

Opravy na moste

Oprava zahŕňa celú dĺžku premostenia a spočíva vo vybúraní existujúceho zvršku mosta, búraní schodiskových ramien, sanácii nosnej konštrukcie, pilierov a opôr, výmene mostných záverov, odvodňovačov, izolácie, obrubníkov, zábradlia, betonáži ríms, montáži prefabrikovaného stĺpa, schodiska a dokončení zvršku vozovky.

Na záver budú aplikovať protikorózny celoplošný ochranný náter.

Predpokladané ukončenie prác je 27. novembra, tento termín sa môže meniť v závislosti od poveternostných podmienok, alebo iných komplikácií zistených pri samotnej realizácií stavby,“ uzavrelo mesto.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X