Dopravné peklo spôsobuje komplikácie rodičom, v Dúbravke predlžujú otváracie hodiny v škôlkach

Koronavirus skolka materská skola
Foto: ilustračné, GettyImages

Dopravu komplikuje neukončená električková trať aj rekonštrukčné práce na cestách.

Bratislavská Dúbravka pre komplikovanú dopravnú situáciu v mestskej časti predlžuje otváracie hodiny škôlok. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová.

Nielen pre situáciu v súvislosti s pandémiou, ale aj pre komplikovanú dopravu v Dúbravke pristupuje mestská časť k predĺženiu otváracích hodín v materských školách, ktoré zriaďuje,“ uviedla hovorkyňa.

Dúbravka predlžuje otvorenie všetkých dvanástich materských škôl, pričom zabezpečí, aby sa v aktuálnej situácii deti nespájali v zbernej triede.

Pandemická situácia

V súvislosti s nariadeniami a pandemickou situáciou, počas ktorej sa deti z rôznych tried nemali spájať do jednej, boli materské školy v mestskej časti otvorené prvý septembrový týždeň od 7.00 do 16.00. Od pondelka 7. septembra budú otvorené do 17.00 hod.

Týmto krokom chceme pomôcť pracujúcim rodičom, ktorí cestujú za prácou mimo mestskej časti alebo dlhšie pracujú a dieťa si do 16.00 nestíhajú vybrať zo škôlky,“ doplnil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Komplikácie s modernizáciou

Dopravnú situáciu v Dúbravke komplikuje stále neotvorená električková trať, ktorej modernizácia mešká a predĺžila sa až do konca októbra, nerozšírená Harmincova ulica a rekonštrukčné práce na cestách.

Dopravné projekty v mestskej časti postupujú. V súvislosti s rozšírením Harmincovej ulice prebieha aktuálne výkup posledného pozemku v okolí cesty,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že hlavné mesto onedlho začne prípravu rozšírenia tejto dôležitej komunikácie spájajúcej Dúbravku s mestom.

Pokiaľ nepríde k nepredvídateľným oneskoreniam počas stavebných povolení a súťaže na zhotoviteľa, začiatok stavebných prác na rozšírenie ulice plánuje hlavné mesto počas letných mesiacov budúceho roka,“ uzavrela hovorkyňa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk