Dopravní policajti kontrolovali nemotorových účastníkov cestnej premávky, predpisy porušili v 115 prípadoch

BRATISLAVA: Otvorenie Starého mosta
Foto: SITA

Najmä správanie sa cyklistov na cestách bolo v hľadáčiku polície pri kontrolách počas minulého týždňa.

Kontrola dopravnej polície bola zameraná na nemotorových účastníkov cestnej premávky. V Bratislavskom kraji sa polícia zamerala na kontrolu dodržiavania ustanovení zákona týkajúcich sa najmä cyklistov. V rámci kontroly bolo zistené, že cyklisti porušili dopravné predpisy v 115 prípadoch. Za svoje konanie zaplatilo pokutu až 80 cyklistov, výška pokuty pritom dosiahla až do 50 eur.

Cyklisti nedodržiavali najmä pravidlá ako jazda cez priechod pre chodcov, po chodníku pre chodcov, v protismernej časti vozovky a na červený signál STOJ. V 35 prípadoch hliadka dopravnej polície upozornila na nesprávne správanie v cestnej premávke, týchto bolo možné riešiť napomenutím – tento krát bez pokuty.

Jeden z prípadov bol závažnejšieho charakteru a to prítomnosť alkoholu. U cyklistu bola vykonanou dychovou skúškou zistená prítomnosť alkoholu v dychu nad povolených 0,5 promile. „Vo vykonávaní častých osobitných kontrol s cieľom pozitívne ovplyvniť dopravno-bezpečnostnú situáciu na území Bratislavského kraja budeme aj naďalej pokračovať,“ informoval policajný hovorca Michal Szeiff.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk