Dopravní policajti vykonávali na cestách kontroly, ich cieľom má byť zlepšenie situácie na cestách

Dsc_0979 1.jpg
KR PZ Bratislava

V priebehu sobotňajšej noci vykonali na cestách Bratislavského kraja dopravní policajti kontrolu, ktorej cieľom bolo pozitívne ovplyvniť situáciu v cestnej premávke.

Z dôvodu nepriaznivého vývoja nehodovosti v poslednom období na území Bratislavského kraja, ako aj v nadväznosti na prípad nedávnej jazdy vodiča kamiónu v protismere na obchvate v Bratislave, vykonali policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave kontrolu zameranú na dokumentovanie priestupkov v cestnej premávke.

Policajti venovali osobitnú pozornosť predovšetkým dodržiavaniu ustanovení zákona o cestnej premávke vodičmi nákladných motorových vozidiel, najmä na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu alebo inej návykovej látky vodičmi pred alebo počas vedenia vozidla, dodržiavania povinností vodiča vozidla, prevádzkovateľa vozidla a správcu komunikácie, kontrolu technického stavu motorových vozidiel a odhaľovanie priestupkov.

Dsc_0979.jpg
KR PZ Bratislava

Počas doby trvania kontroly bolo dopravnými policajtmi skontrolovaných niekoľko desiatok nákladných motorových vozidiel, pričom celkovo boli zaznamenané celkovo tri priestupky. Za tie bola vodičom uložená v súlade so zákonom finančná sankcia, pričom v každom prípade bola vodičovi uložená pokuta vo výške 850 eur.

V jednom prípade bolo krátko pred 4.30 hod. v rámci kontroly preukázanie požitie alkoholu 63-ročným vodičom nákladného motorového vozidla s maďarskými evidenčnými číslami. Vodičovi bola nameraná hodnota 0,23 mg/l, pričom vodičovi bol následne zadržaný vodičský preukaz a zároveň uložená aj bloková pokuta.

Vo vykonávaní kontrol, ktorých cieľom bude pozitívne ovplyvniť dopravno-bezpečnostnú situáciu na území Bratislavského kraja bude polícia aj naďalej pokračovať.

Dsc_0984.jpg
KR PZ Bratislava
Dsc_0991.jpg
KR PZ Bratislava
Dsc_0992.jpg
KR PZ Bratislava
Dsc_0994.jpg
KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk