Dopravní policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, pri ktorej namerali vodičovi viac ako 3 promile alkoholu v dychu

Dopravna nehoda bratislava titulka policia.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Policajti vyšetrujú príčiny a okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo v stredu 23. januára vo večerných hodinách.

Krajské riaditeľstvo Bratislava informuje, že v čase okolo 17.00 hod. mal 61-ročný vodič viesť auto značky Škoda Octavia po ulici L. Novomeského v Pezinku, kde mal pri cúvaní naraziť zadnou časťou vozidla do železného zábradlia, ktoré vytrhol z ukotvenia.

Po príchode policajnej hliadky na miesto nehody bol vodič podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Počas nej mu bola nameraná hodnota 1,55 mg/l, čo predstavuje 3,23 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda s vozidlom mu bola zakázaná. Z uvedeného dôvodu policajti muža obmedzili na osobnej slobode a eskortovali ho na príslušné policajné oddelenie.

V tejto súvislosti bolo vo veci začaté trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za takéto konanie trest odňatia slobody až na jeden rok.

Dopravna nehoda bratislava 2.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
Dopravna nehoda bratislava 2.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk