Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bus s polepom 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Dopravný podnik Bratislava
24. januára 2019 Správy BratislavaDopravné správy z ciest Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Dopravný podnik Bratislava a Mastercard spúšťajú kampaň s názvom Kartuj!

Jej cieľom je zvýšiť informovanosť cestujúcich v bratislavskej MHD o možnosti využívania platobnej karty ako nosiča predplatného cestovného lístka.

DPB, a.s. a Mastercard predstavili verejnosti možnosť nákupu predplatných cestovných lístkov na platobnú kartu už v máji minulého roku. Novinka zaviedla možnosť využiť platobnú kartu na tento účel vo vozidlách bratislavskej MHD, v zónach 100+101. V praxi to znamená, že cestujúci si svoj týždenný, mesačný, polročný, či ročný predplatný lístok kúpi prostredníctvom svojej platobnej karty v e-shope DPB, a potom už k cestovaniu v MHD nepotrebuje žiadny iný doklad, len svoju vlastnú platobnú kartu.

Tento spôsob cestovania ľuďom prináša väčšiu voľnosť, veď platobnú kartu nosí prakticky každý bežne pri sebe,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Milan Urban.

Dodnes túto možnosť využíva necelé percento cestujúcich, drvivá väčšina stále využíva klasickú plastovú električenku alebo jednorazové cestovné lístky. Cieľom kampane KARTUJ! je zvýšiť povedomie o možnosti nákupu predplatného cestovného lístka na platobnú kartu a následne aj zvýšiť počet cestujúcich, ktorí budú tento produkt aktívne využívať.

Pre cestujúcich je k dispozícií aj nový informačný portál

Spoločnosť Mastercard, ktorá kampaň financuje, spustila v spolupráci s DPB nový informačný portál. Cestujúci na ňom nájdu všetky potrebné informácie o výhodách nákupu predplatného cestovného lístka na platobnú kartu, spôsobe registrácie do systému a následnom nákupe lístka s prelinkovaním na e-shop DPB, a.s. a zodpovie aj na často kladené otázky, či nejasnosti.

Mastercard už dlhšie spolupracuje s hlavným mestom Bratislava na inovatívnych a bezpečných platobných riešeniach, ktoré pomáhajú zabezpečiť komfort jeho obyvateľom, v tomto prípade cestujúcim v MHD. Slovensko patrí v platbách medzi najinovatívnejšie krajiny, budeme preto radi, keď svoje karty bude aj v MHD používať čo najviac cestujúcich,“ povedal Martin Dolejš, manažér rozvoja obchodu pre Slovensko a Českú republiku.

Bus s polepom.jpg
Zdroj: Dopravný podnik Bratislava

Informačná kampaň KARTUJ! upozorňuje na možnosť využitia platobnej karty ako nosiča predplatného cestovného lístka. Kampaň sa objaví na webovej stránke, na vozidlách MHD, ako aj v médiách. „Cieľom našej informačnej kampane je zvýšenie počtu cestujúcich využívajúcich svoju platobnú kartu na cestovanie vozidlami MHD po hlavnom meste, čím sa zvýši ich pohodlie a zjednoduší sa ich cesta za prácou, k rodine či za zábavou,“ dodal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Milan Urban.

DPB pracuje na sprístupnení možnosti nákupu jednorazových cestovných lístkov na platobnú kartu za cieľom komfortnejšieho vybavenia aj príležitostných cestujúcich. Predpokladané spustenie je plánované na druhú polovicu tohto roka.

Vizual_02.jpg
Zdroj: Dopravný podnik Bratislava

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X