Dopravný podnik Bratislava hľadá vodičov autobusov, ponúka férový plat a množstvo benefitov

MHD, autobus
Foto: ilustračné, SITA

Areál vozovne bude sprístupnený z Bojnickej ulice len záujemcom, ktorí spĺňajú požadované kritériá.

V sobotu 20. novembra organizuje Dopravný podnik Bratislava (DPB) vo Vozovni Jurajov Dvor náborový deň pre všetkých záujemcov o prácu vodiča autobusu. Informoval o tom hovorca DPB Martin Chlebovec.

Rozdiel medzi šoférovaním auta a autobusu si budú môcť ešte pred jazdou v reálnej premávke vyskúšať na vlastnej koži tí, ktorí dosiahli vek minimálne 24 rokov a sú držiteľmi vodičského preukazu minimálne skupiny B,“ ozrejmil. Náborový deň DPB sa uskutoční v sobotu od 10.00 do 14.00 hod.

Náborové podujatie

Dopravný podnik si pripravil jazdy zručnosti pod dozorom inštruktora podnikovej autoškoly v uzavretom areáli DPB. „Na mieste bude stánok personálneho oddelenia, a teda budúci vodiči sa dozvedia všetko potrebné o práci v DPB,“ vysvetlil Chlebovec.

Vzhľadom na obmedzené možnosti parkovacích miest odporúčajú pri ceste na náborové podujatie využiť dostupnosť liniek 4, 57, 63 a 65.

Areál vozovne bude sprístupnený z Bojnickej ulice, a to len záujemcom, ktorí spĺňajú požadované kritériá,“ upozornil hovorca.

Noví vodiči autobusov

DPB hľadá nových vodičov autobusov. „Záujemcom ponúka férový plat a množstvo benefitov. Napríklad preplatenie kurzu na rozšírenie vodičského oprávnenia, nadčasov aj nad rámec zákona, pomoc s ubytovaním, ale aj odmenu za odporučenie kamaráta,“ uviedol hovorca DPB.

Budúcim vodičom dopravného podniku ponúkajú plat od 1 300 do 1 800 eur brutto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk