Dopravný podnik Bratislava na Silvestra posilní viacero spojov

Mestská hromadná doprava, Špitálska ulica, električka
Foto: ilustračné, SITA

Nočné električky do centra mesta majú premávať po celú noc.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) na oslavu Silvestra a Nového roka v Bratislave posilní desiatky spojov a vypraví nočné električky. Bratislavský magistrát ako aj DPB odporúča necestovať na oslavy do centra mesta autom, ale využiť mestskú hromadnú dopravu (MHD).

Tento rok vypravíme do mesta desiatky posilových vozidiel, ktoré budú jazdiť celú noc do všetkých častí Bratislavy. Zároveň upozorňujeme, že pre novoročný ohňostroj bude od 20.00 do 02.00 uzavreté nábrežia Dunaja, čo si vyžiada presmerovanie niektorých liniek MHD. V nočných spojoch budú platiť bežné lístky na MHD i električenky bez akéhokoľvek príplatku,“ uviedol DPB na sociálnej sieti.

Premávajú celú noc

Nočné električky do centra mesta majú premávať po celú noc. Do 2.30 ráno majú jazdiť každých 15 minút, od 2.30 každých 30 minút. Trasy majú byť nasledujúce: linka č. 3: Rača – Kamenné nám. – Petržalka, linka č. 4: Karlova Ves – Kamenné nám. – ŽST Nové Mesto / Zlaté piesky, linka č. 9: Karlova Ves – Obchodná – Ružinov.

Dopravný podnik posilní aj premávku nočných autobusov a trolejbusov. Na linky N72, N93 a N95 vypravia vložené spoje. Od 23.30 do 2.30 majú jazdiť každých 15 minút, následne každých 30 minút. Nočné linky N21, N29, N31, N33, N34, N37, N44, N47, N53, N55, N61, N70, N74 a N80 budú jazdiť celú noc v posilnenom intervale 30 minút.

Električky aj autobusy

Oslavy Nového roka od 20.00 do 02.00 si vyžiadajú uzavretie nábrežia a presmerovanie vybraných liniek na odklonové trasy,“ uviedol DPB. Električka č. 1 má premávať po trase Hlavná stanica – Blumentál – Špitálska – Nám. SNP – Obchodná – Hlavná stanica.

Električka č. 4 bude jazdiť po trase Karlova Ves – tunel – Nám. SNP – Špitálska – Trnavské mýto – ŽST Nové Mesto / Zlaté Piesky. Autobus č. 29 má premávať po skrátenej trase Devínska Nová Ves – Devín – Lafranconi – Most SNP, autobus č. 50 bude v smere k OD Slimák premávať medzi zastávkami Aupark a Twin City odklonom cez Most Apollo.

Autobusová linka č. 70 má jazdiť po skrátenej trase ŽST Podunajské Biskupice – Malá scéna / Nové SND, linka č. N33 bude medzi zastávkami Most SNP a Twin City obojsmerne jazdiť obchádzkou cez Petržalku a autobusy 29 a N33 budú pod Mostom SNP zastavovať priamo na termináli, teda na iných zastávkach než obvykle.

Všetky posilové spoje nájdu záujemcovia aj v automatických vyhľadávačoch spojení na internetových stránkach Dopravného podniku Bratislava, na portáli imhd, na google mapách a v mobilnej aplikácii IDS BK.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom