Dopravný podnik Bratislava opäť pripravuje deň otvorených dverí, návštevníkov čaká bohatý program

Kolaz dopravny podnik bratislava den otvorených dverí
Foto: Dopravný podnik Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Súčasťou podujatia bude prehliadka prevádzkových vozidiel, ale aj tých historických.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) organizuje v sobotu 9. septembra deň otvorených dverí (DOD) v Depe Jurajov Dvor. Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, aj tento rok bude dejiskom programu odstavná plocha trolejbusov, a to v čase od 10.00 do 17.00 hod. „Bude pripravená prehliadka prevádzkových vozidiel z flotily DPB, ale aj historických vozidiel, ktoré vypravujeme pri špeciálnych príležitostiach,“ uviedol hovorca.

Súčasťou podujatia budú tvorivé dielne a aktivity pre deti. „Nebude chýbať ani obľúbený fotokútik a dopravácke suveníry z podnikového Šoto-shopu,“ poznamenal Chlebovec. Návštevníkov odvezie po depe Cabriobus, prístupná bude aj umývarka autobusov. Celý deň bude súťaž o električenky po splnení pečiatkovej výzvy.

Záujemcovia o povolanie vodiča MHD si môžu zašoférovať autobus pod dohľadom inštruktorov podnikovej autoškoly. „Registrácia sa uskutoční priamo v stane DPB, kde budú zamestnanci personálneho oddelenia pripravení zodpovedať na všetky otázky,“ dodal.

Podujatie bude obohatené o hudobno-zábavný program. „Pripravená je aj diskusia s našimi kolegami vodičmi a poobede na návštevníkov čaká jedno veľké dopravácke prekvapenie,“ poznamenal Chlebovec s tým, že nebude chýbať osemnásťmetrový trolejbus, nová bratislavská električka a megatrolejbus.

Všetky vozidlá si budú môcť naši cestujúci vyskúšať ešte pred nasadením do premávky,“ doplnil. Na DOD budú premávať okrem bežných liniek aj mimoriadne linky – električková X7 a autobusová X56. Tá bude zároveň spájať DOD so železničným podujatím Rendez.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk