Dopravný podnik Bratislava podpísal všetky zmluvy na nákup 90 autobusov

MHD, autobus
Foto: ilustračné, SITA

Prvé autobusy prídu do vozidlového parku Dopravného podniku Bratislava v auguste.

BRATISLAVA 24. júla – Dopravný podnik Bratislava (DPB) podpísal všetky zmluvy na nákup 90 nových autobusov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

„Prvé autobusy dodajú do vozidlového parku podniku v auguste, všetky vozidlá budeme po vybavení potrebnej dokumentácie ihneď nasadzovať do premávky. Dodávku všetkých 90 autobusov by mali ukončiť v januári budúceho roka,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Milan Urban. Cena za autobusy je 24 miliónov eur.

Do vozidlového parku DPB pribudne 32 autobusov dĺžky 18,8 metra a 28 autobusov dĺžky 12,2 metra od spoločnosti SOR Libchavy. Ďalších 24 autobusov dĺžky 10,5 metra bude od spoločnosti COREX s.r.o. a šesť kusov dĺžky 8,6 metra od spoločnosti SOLARIS Bus & Coach S.A. Všetky nové vozidlá budú nízkopodlažné, klimatizované, s vnútorným a vonkajším kamerovým systémom a s moderným informačným systémom.

Návrh o kúpe vozidiel schválili bratislavskí mestskí poslanci na vlaňajšom decembrovom rokovaní mestského parlamentu. Hromadnú dopravu v hlavnom meste financujú z mestského rozpočtu a mesto Bratislava je 100-percentným akcionárom Dopravného podniku Bratislava.

Pôvodný návrh bol, aby do Bratislavy kúpili 88 autobusov, z nich malo byť 30 s dĺžkou osemnásť metrov, 28 dĺžky dvanásť metrov, 24 autobusov s dĺžkou 10,5 metra a šesť autobusov, ktoré majú do deväť metrov. S návrhom, aby mesto kúpilo o dva autobusy viac prišli mestské poslankyne Katarína Augustinič a Viera Kimerlingová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk