Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
autobus-mdh-bratislava-doprava.jpg
Foto: ilustračné, imhd.sk

Dopravný podnik Bratislava posilňuje linky mestskej hromadnej dopravy

Mimoriadny režim COVID-19 na električkových a trolejbusových linkách sa postupne ruší.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilňuje linky mestskej hromadnej dopravy. Magistrát hlavného mesta o tom informoval na sociálnej sieti.

Dopravný podnik Bratislavy pristupuje v súvislosti s narastajúcim počtom cestujúcich k posilneniu spojení bratislavskej MHD. Mimoriadny režim COVID-19, ktorý bol zavedený na električkových a trolejbusových linkách, už ďalej nebude v platnosti,“ uviedlo mesto a doplnilo, že zvýšením počtu vozidiel v teréne bude DPB zároveň znižovať koncentráciu ľudí v jednom dopravnom prostriedku, čím lepšie ochráni cestujúcich.

Dve vlny

Posilnenie MHD bude v dvoch vlnách. Od pondelka 18. mája bude posilnená premávka všetkých trolejbusových liniek na režim Školské prázdniny.

Na linke 201 budú opäť všetky spoje premávať v plnej trase Hlavná stanica – Čiližská. Prosíme cestujúcich, aby v cestovných poriadkoch upriamili pozornosť na stĺpec Pracovný deň – školské prázdniny,“ upozorňuje mesto. Od stredy 20. mája bude posilnený celodenný interval všetkých električkových liniek na šesť minút.

Posilová linka 7 bude naďalej premávať iba v rannej a popoludňajšej špičke. Cestujúci uvidia správne časy odchodov v bežnom stĺpci cestovných poriadkov, teda Pracovný deň,“ doplnilo mesto. Autobusové linky budú aj naďalej premávať v režime Pracovný deň – školské prázdniny.

Náhradná doprava

Dopravný podnik Bratislava pristupuje tiež k trvalému posilneniu náhradnej dopravy na trase Karlova Ves, Dlhé diely a Dúbravka.

Do cestovných poriadkov bude trvalo vložených ďalších sedem vozidiel, ktoré zabezpečia čo najväčšiu pravidelnosť premávky aj v prípade zdržaní na trase,“ uviedlo mesto a doplnilo, že linky 83 a 84 budú posilnené vozidlami v dĺžke až 19,5 metra, ktoré majú najvyššiu kapacitu.

Podľa mesta DPB po zavedení mimoriadneho režimu 16. marca zaznamenal pokles dopytu až na úroveň 20 percent. „Tento sa postupne zvyšuje a v súčasnosti dosahuje hodnoty približne 40 – 50 percent predkrízového dopytu po cestovaní MHD,“ uzavrelo mesto.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X