Dopravný podnik Bratislava pridá novú zastávku a posilní vybrané spoje

Dopravny podnik zastavka spojenie autobusova elektrickova doprava.jpg

K zlepšeniu dopravy prispejú aj úpravy cestovných poriadkov na linkách 65, 90, 52 a 56.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) od nedele 12. decembra pridá novú zastávku a posilní vybrané spoje. O pripravovaných zmenách informuje v tlačovej správe hovorca DPB Martin Chlebovec.

Na linke 35 pribudne nová zastávka Kútiky. Bude umiestnená na zrekonštruovanom nadjazde ponad Karloveskú ulicu a zlepší tak prestupovanie z autobusovej dopravy na električkovú v smere do Dúbravky aj v smere do centra,“ uviedol.

Súčasťou zastávky na tomto moste sú aj nové chodníky a výťah, ktorý zabezpečí bezbariérový prístup k električkám.

Zlepšenie dopravy

K zlepšeniu dopravy prispejú aj úpravy cestovných poriadkov na linkách 65, 90, 52 a 56. „Na základe vyhodnotenia predchádzajúcich zmien na linke 65 dopĺňa DPB spoje v rannej špičke tak, aby interval 10 minút bol v čase približne od 6.00 do 8.30 z obidvoch konečných zastávok,“ vysvetlil Chlebovec.

Na linke 90 prichádza k úprave cestovného poriadku na základe vyhodnotení vyťaženosti jednotlivých spojov, a tiež na základe podnetov cestujúcich.

Málo využívané spoje v okrajových častiach dňa budú presunuté v prospech odpoludňajšej dopravnej špičky,“ dodal.

Prispôsobenie sa vlakom

V súvislosti s každoročnou zmenou cestovného poriadku v železničnej doprave prichádza k úprave odchodov na linke 52 tak, aby jej spoje aj naďalej nadväzovali na zastávke Stanica Vajnory na príchody a odchody vlakov prioritne v smere do/zo Senca.

V tejto súvislosti bude upravený aj cestovný poriadok linky 56, ktorá s linkou 52 tvorí v úseku Východné – Rača spoločnú striedavú obsluhu tejto oblasti.

Priebežne zbierame a vyhodnocujeme podnety od cestujúcich, na základe ktorých potom prispôsobujeme premávku MHD. Záleží nám na tom, aby boli prestupy medzi jednotlivými linkami a typmi dopravy čo najkomfortnejšie,“ uzavrel predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk