Dopravný podnik Bratislava prináša niekoľko zmien, majú zlepšiť kvalitu cestovania MHD

Infotabula.jpg
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Zmeny majú zlepšiť kvalitu cestovania mestskou hromadnou dopravou a dotknú sa liniek 27, N70 a 131.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) zavádza od nedele 11. decembra, čo je termín celoštátnej zmeny cestovných poriadkov, viacero zmien. Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, zmeny majú zlepšiť kvalitu cestovania mestskou hromadnou dopravou (MHD) a dotknú sa liniek 27, N70 a 131. Zmenia tiež názvy niektorých zastávok MHD.

Linke 27, ktorá premáva v Dúbravke od nedele, skrátia jazdnú dobu, čím sa zvýši rýchlosť cestovania. „Dostupnosť svojich služieb zabezpečuje DPB aj zavádzaním obsluhy novovybudovaných obytných štvrtí. Tentokrát v mestskej časti Vrakuňa, kde pribudne zastávka Pod gaštanmi pre nočnú linku N70,“ priblížil Chlebovec.

Vďaka tomu sa zlepší dostupnosť MHD pre obyvateľov ulíc Pod gaštanmi a Na piesku aj v nočných hodinách. V súvislosti so zmenami cestovných poriadkov vlakov upraví DPB tiež spoje linky 131 nadväzujúce na príchody vlakov na Hlavnú stanicu v posledný deň pred vyučovaním vysokých škôl.

K zmene príde aj pri názvoch viacerých zastávok. „Po ukončení používania komerčného názvu budú zastávky pri križovatke Einsteinovej ulice a Panónskej cesty v Petržalke označené novými názvami,“ vysvetlil Chlebovec. Zastávka na Panónskej ceste ponesie po novom názov Pri sade a konečná zastávka linky 50 pri nákupnom centre bude pomenovaná ako OC Einsteinova. V mestskej časti Jarovce zmení dopravný podnik názov zastávky Sady na zastávku Ovocná. Zastávka Kopčany, sídlisko v Petržalke bude premenovaná na názov Bratská.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk