Dopravný podnik Bratislava zatiaľ zvláda nápor hokejových fanúšikov v hlavnom meste

Električková doprava cez Starý most
ilustračné: SITA

Počas majstrovstiev dopravný podnik zabezpečil posilnenie električkovej, trolejbusovej aj autobusovej dopravy najmä skrátením intervalu a nasadením kĺbových vozidiel počas víkendov.

Zatiaľ sme nezaevidovali žiaden závažnejší problém ani sťažnosti v súvislosti s dopravou v okolí zimného štadióna alebo fanzóny,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca magistrátu Peter Bubla. Posilnené sú predovšetkým električkové spoje z vlakovej stanice k zastávkam trolejbusov či autobusov smerujúcich k zimnému štadiónu a dispečing DPB taktiež operatívne posilňuje spoje po ukončení zápasov.

Po ukončení prenosov zápasov slovenskej reprezentácie vo fanzóne zabezpečuje dispečing operatívne pristavenie autobusov mestskej hromadnej dopravy k zastávkam v okolí Trnavského mýta. V okolí Zimného štadiónu Ondreja Nepelu, Trnavského mýta a tiež na električkovej zastávke Odbojárov smer centrum mesta nasadili informátorov, ktorí fanúšikom poradia, ako sa dostať čo najskôr do cieľa cesty.

Žiadne závažné situácie nezaznamenala ani bratislavská mestská polícia. „Situácia nielen v okolí zimného štadióna a fanzóny, ale aj v Starom Meste z pohľadu mestskej polície je pokojná. Porušenia vereného poriadku neboli zaznamenané ani riešené,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie a prevencie mestskej polície v Bratislave Peter Pleva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk