Dopravný podnik Bratislava zvyšuje kvalitu električkových tratí, brúsia koľajnice po meste

Dpb_brusenie2.jpg
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Dopravný podnik Bratislava začal modernizáciu električkových tratí v meste. Aktuálne prebieha brúsenie koľajníc na viacerých frekventovaných trasách a sľubuje plynulejšiu a tichšiu jazdu.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) spustil sériu inovácií na zlepšenie kvality električkových tratí v hlavnom meste. V druhom týždni roka DPB úspešne brúsil koľajnice na Vajnorskej radiále, čím sa zvýšila plynulosť a znížila hlučnosť električiek na tomto úseku.

Vďaka brúseniu sa vyrovnáva pojazdová plocha koľajníc, čím sa zníži hlučnosť a vibrácie počas prejazdu električiek. Z pohľadu cestujúceho je najväčšou devízou plynulejšia a tichšia jazda.

Práce pokračujú v centre mesta na viacerých frekventovaných trasách, vrátane Obchodnej ulice, Amerického námestia, Námestia SNP, Kamenného námestia, Hurbanovho námestia, Štúrovej a Špitálskej ulice aj v týchto dňoch. S cieľom minimalizovať vplyv na bežnú dopravu a cestujúcich, vykonáva sa brúsenie v nočných hodinách, kedy električky nepremávajú.

Po dokončení prác v centre sa DPB presunie k západnému portálu tunela pod Hradom a na Karloveskú radiálu, kde plánuje brúsiť úsek Nad lúčkami – Borská. Všetky úpravy by mali byť dokončené do 26. januára 2024.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk