Dopravný podnik chce nakúpiť 11 kusov nových trolejbusov za približne 7,205 milióna eur

Trolejbus doprava mestská dopravný podnik nákup obstaravanie
Foto: ilustračné, GettyImages

Ide o nízkopodlažné a hybridné trolejbusy dĺžkovej kategórie 12 metrov.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhodnotil súťaž na dodávateľa 11 kusov nových nízkopodlažných, hybridných trolejbusov dĺžkovej kategórie 12 metrov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca DPB Martin Chlebovec.

Ide o krátke vozidlá napájané z elektrickej trakčnej siete a z vlastnej batérie dobíjanej z trakčnej siete, čím budú oproti minulosti ekologickejšie.

Na dodanie tohto typu trolejbusov boli v súťaži predložené tri ponuky, pričom úspešnou sa stala ponuka od spoločnosti SOR Libchavy s celkovou cenou 5 110 600 eur bez DPH.

Ponuka tejto spoločnosti zodpovedala všetkým požiadavkám na predmet zákazky a uchádzač splnil všetky podmienky účasti,“ dodal hovorca. Úspešný uchádzač predložil ponuku na trolejbus zn. SOR TNS 12.

Hodnota zákazky

Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená vo výške 7,205 milióna eur bez DPH s tým, že DPB plánuje nákup trolejbusov spolufinancovať z Európskych štrukturálnych investičných fondov v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Oproti predchádzajúcemu nákupu vozidiel tejto kategórie, ktorý bol realizovaný v roku 2013, dosiahol DPB pri porovnateľnom trolejbuse vybavenom doplnkovým naftovým pohonom úsporu takmer 37-tisíc eur na jednom kuse,“ poznamenal Chlebovec.

Dodanie trolejbusov

Po uplynutí zákonných lehôt a kontrolných procesov DPB pristúpi k podpisu zmluvy.

Trolejbusy budú dodané na základe jednej objednávky s tým, že jej zadanie je DPB ako objednávateľ oprávnený podmieniť poskytnutím nenávratného finančného príspevku na základe zmluvy o financovaní alebo schválením dotačných finančných prostriedkov od Hlavného mesta SR Bratislavy na nákup trolejbusov,“ dodal.

Dodacia lehota je stanovená najneskôr do 18 mesiacov od zadania objednávky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk