Dopravný podnik hľadá nových vodičov, láka ich na takéto benefity

Vodicka autobusu pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dopravný podnik Bratislava (DPB) robí nábory nových vodičov mestskej hromadnej dopravy. Do svojich radov totiž potrebuje ďalších nových vodičov. V súčasnej dobe ich je spolu 1 452, z toho 82 žien. Do úplne ideálneho stavu by však podnik potreboval obsadiť na pozíciu vodiča MHD ešte približne 50 ľudí.

DPB má 892 vodičov autobusov, z toho 22 žien, 291 vodičov električiek, z toho 59 žien a 269 vodičov trolejbusov, z toho jedinú ženu vodičku. Nábor na nových vodičov MHD sa však robí neustále. DPB ponúka prácu nielen pre tých, ktorí už pracujú v podniku, ale aj pre tých, ktorí majú záujem do jeho radov vstúpiť.

„Uchádzačom postačí vodičský preukaz skupiny B, o zvýšenie kvalifikácie potrebnej na vedenie vozidiel sa už postaráme my. Zamestnanecké istoty garantuje kolektívna zmluva, za svoju príkladnú službu sú vodiči odmeňovaní, zohľadňujú sa aj odpracované roky. Garantujeme tiež rovnaké podmienky pre mužov aj ženy,“ povedal riaditeľ úseku generálneho riaditeľa DPB Marián Áč.

DPB ponúka novým vodičom viaceré benefity:

 • Nadpriemerný platový medziročný nárast (porovnávacie obdobie
  1-12/2017 – porovnané obdobie 1-12/2016) – u vodičov trolejbusov o takmer 6 %, u vodičov autobusov o 4 % a u vodičov električiek o 3 % ročne.
  Priemerná mzda vodiča MHD sa za rok 2017 dostala na úroveň 1 253 eur (medziročný nárast vyše 4 %);
 • náborový príspevok vo výške 3 000 eur pre tých vodičov autobusov a trolejbusov, ktorí vlastnia vodičské oprávnenie skupiny D;
 • náborový príspevok vo výške 1 500 eur pre budúcich vodičov autobusov, trolejbusov, električiek, ktorí vlastnia vodičské oprávnenie skupiny B alebo C a v autoškole DPB si zadarmo urobia príslušné vodičské oprávnenie;
 • získanie príslušného vodičského oprávnenia a odbornej spôsobilosti vodiča MHD zdarma vo vlastnej autoškole;
 • odmena za odporučenie kvalifikovaného vodiča autobusu, trolejbusu „Nájdi si parťáka“ 600 eur;
 • zvýhodnené cestovné pre každého zamestnanca Dopravného podniku Bratislava a jeho rodinných príslušníkov;
 • tiež finančný príspevok na ubytovanie pre všetkých zamestnancov bez ohľadu na miesto trvalého bydliska;
 • mimoriadne odmeny za iniciatívny prístup k riešeniu problematiky zabezpečovania výpravy dopravných prostriedkov MHD či finančné odmeny za bezškodovú jazdu, odpracované roky a iné. Samozrejmosťou je príspevok na stravovanie zamestnancov formou stravovacej karty Ticket Restaurant, ďalej príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie, rôzne sociálne výpomoci zamestnancom zo sociálneho fondu či periodická starostlivosť o zdravotný stav vodičov MHD.

DPB sa usiluje predovšetkým o domáci nábor vodičov MHD. Nakoľko je však záujemcov o prácu vodiča verejnej dopravy veľmi nízky, DPB bol nútený hľadať nových zamestnancov aj za hranicami Slovenska. V súčasnosti prebieha nábor vodičov z Ukrajiny. DPB spolupracuje s tromi agentúrami, ktoré zabezpečujú celý proces od náboru až po vybavenie potrebných formalít.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk