Dopravný podnik modernizuje vozovne, 1. etapa má byť hotová v auguste

DPB, vozovne, modernizácia
ilustračné: DPB

Dopravný podnik vynovuje vozovňu na Hroboňovej a depo v Jurajovom dvore, modernizácia vozovní je jednou z podmienok pri nákupe nových električiek a trolejbusov financovaných z eurofondov.

Práce v prvej etape podľa dopravcu pokračujú podľa harmonogramu a ukončené by mali byť do 8. augusta 2015. Vynovenie vozovní je financované z eurofondov, na modernizáciu ide z Kohézneho fondu a štátneho rozpočtu vyše 13,5 milióna eur. Modernizácia vozovní je jednou z podmienok Európskej komisie pri nákupe nových električiek a trolejbusov spolufinancovaných z eurofondov.

V hale pre nové električky sú už položené a zmontované nové koľaje, urobili sa už aj betónové konštrukcie podlahových dosiek. Hotové sú už práce v hale č. 3. V hale č. 5 osadili zdvíhacie zariadenie autobusov a práve ho skúšajú. V ďalšej hale ukončili betonáže podlahových dosiek a pracuje sa na elektroinštalácii a vzduchotechnike.

DPB, vozovne
DPB

V hale ľahkej údržby trolejbusov omietli zázemnú časť, vybetónovali halu a pripravujú sa na montáž technologických zariadení. V bloku údržby nízkopodlažných električiek urobili betonáž podlahových dosiek a hotové sú aj prekládky inžinierskych sietí.

Modernizácia vozovní je rozdelená na tri etapy. Prvé dve budú spolufinancované z Operačného programu Doprava 2007 – 2013, hotové preto musia byť do konca tohto roku. Na prvej etape sa pracuje, pre druhú už Dopravný podnik vysúťažil dodávateľa a pracovať by sa malo začať už tento mesiac. Druhú etapu plánuje dopravný podnik dokončiť v decembri tohto roka.

V rámci druhej etapy vybudujú nové odstavné plochy pre trolejbusy a novú výpravňu trolejbusov. Naplánovaná je aj výstavba nastavovacej a skúšobnej haly električiek. DPB má v pláne tento rok začať s dokumentáciou k tretej etape modernizácií. Stavebné práce poslednej etapy ba sa mohli potom začať koncom budúceho roka.

DPB, vozovne, modernizácia
DPB

„V rámci tretej etapy sa bude pokračovať v modernizácii v depe Jurajov Dvor prevádzkovou údržbou trolejbusov a ťažkou údržbou trolejbusov, ale aj dielňami pre nové električky. Modernizovať sa bude aj vozovňa Krasňany, kde sa taktiež zabezpečí údržba pre nové električky alebo odstavná hala. V tretej etape sa bude modernizovať aj depo autobusov Petržalka, kde sa rozšíria plochy pre autobusy, rozšíria sa opravárenské haly, atď.“ uzavrela hovorkyňa Dopravného podniku Adriana Volfová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk