Dopravný podnik otvorí budúcu sobotu svoje brány, už vieme, aký bude program

Dod dopravny podnik sita.jpg
ilustračné: SITA

Dopravný podnik Bratislava (DPB) pozýva všetkých priaznivcov verejnej dopravy na Deň otvorených dverí (DOD), ktorý sa bude konať v sobotu 23. septembra od 10. do 16. hodiny na Tyršovom nábreží, ale aj vo vozovni Jurajov dvor.

Prvýkrát sa kultúrny program DOD uskutoční mimo areálu Dopravného podniku na Tyršovom nábreží. Cieľom tejto zmeny je osloviť čo najširšiu verejnosť a predstaviť okrem vozidiel aj služby a novinky v cestovaní MHD. Na svoje si prídu nielen rodiny s deťmi, ale aj nadšenci verejnej dopravy. Priestory najväčšej vozovne DPB Jurajov dvor sa otvoria v tento jeden výnimočný deň pre vás všetkých.

Na Tyršovom nábreží sa fanúšikovia MHD môžu tešiť na prehliadku vozidlového parku DPB. Vystavené budú historické, ako aj súčasné, nové vozidlá. Chýbať nebudú stanovištia Bratislavskej integrovanej dopravy, záchrannej zdravotnej služby či krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava. Počas dňa budú k dispozícii simulátor nárazu, na ktorom si môžu návštevníci vyskúšať, čo sa deje pri náraze vodiča na pevnú prekážku a taktiež simulátor „Drunk glasses“ v podobe okuliarov, ktoré simulujú užitie alkoholu.

Počas moderátorských vstupov sa budú žrebovať tombolové lístky o zaujímavé ceny, ktoré daruje DPB a partneri podujatia. Pre najmenších bude počas celého dňa k dispozícií detský kútik, nafukovací hrad, ako aj vedomostné súťaže o dopravnom podniku. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia hudobných kapiel rôznych žánrov a kultúrne podujatie zakončí svojím vystúpením Majk Spirit.

Vo vozovni Jurajov dvor môžu priaznivci verejnej dopravy absolvovať zaujímavé prednášky týkajúce sa električiek, autobusov TAM BUS, dopravnej psychológie ako aj nosného systému v Bratislave. Návštevníci budú môcť absolvovať prehliadku priestorov a vozového parku. Ani tento rok nebude chýbať jazda kabriobusom s riadenou prednáškou po areáli, okružné jazdy novou električkou cez dielňu ľahkej údržby električiek, prejazd autobusom cez umývaciu linku a skúšobné jazdy autobusom za prítomnosti inštruktora autoškoly. Tak ako v predchádzajúcom ročníku, aj tento rok v rámci DOD vypraví Dopravný podnik Bratislava do bratislavských ulíc konvoj električiek po trase z Jurajovho dvora do centra mesta. Srdečne vás pozývame na podujatie DOD 2017. Veríme, že z bohatého programu si každý, ako deti, tak aj dospelí vyberú to svoje. Budeme sa na vás tešiť!

Program – Tyršovo Nábrežie, od 10. do 16. hodiny

Prehliadka historických a súčasných autobusov
SOR NB 18 City, ŠKODA 30 TrDG, SOR NB 12City, Mercedes-Benz CapaCity, Urbanway 12M, Urbino 10, TAM A 116 #3702, ŠM 11 #3350, ŠKODA 256 a Praga L zapožičané zo súkromnej zbierky

Kultúrny program

Vystúpenie kapiel a jednotlivcov Jozefovekone, kapela Ewelin, kapela Rytmika, vyhlásenie partnerov, kapela Kuštárovci, Majk Spirit; Žrebovanie tomboly počas celého dňa; Čistenie autobusu od grafitov; Simulátor nárazu, simulátor užitia alkoholu (okuliare); Nábor vodičov DPB, a.s.; Prezentácia BID; Prezentácia záchrannej zdravotnej služby – ukážky prvej pomoci; Prezentácia krajského riaditeľstva PZ BA – statické ukážky; Prezentácia kynológov PZ; Ukážky výcviku a zásah policajných psov v autobuse; Detský kútik; nafukovací hrad, súťaže

Program – Jurajov dvor, od 10. do 14. hodiny

Odborné prednášky

10.15 – 10.45 Dvojnápravové električky v Bratislave 1895 – 2017 – Erik Žiak
11.00 – 11.30 Autobusy TAM BUS v Bratislave – Dragan Zedníkovič
11.45 – 12.15 Dopravná psychológia v podmienkach mestskej hromadnej dopravy – Lucia Škripcová
12.30 – 13.00 Nosný systém v Bratislave – Peter Martinko

Prehliadka historických a súčasných autobusov a trolejbusov

Škoda 31 Tr, Škoda 30 Tr, Škoda 15 TrM #6621, Š 14 Tr #6287, Škoda 9 Tr #152, Oerlikon, Ťažký odťah, TAM 272 A 180 M #1414, Mercedes CapaCity #4020, SOR NB 18 E6, SOR NB 12 E6, SOR C 10,5, SOR BN 10,5, SOR BN 9,5, SOR B 9,5, Crossway, Citelis 12M TP, Urbanway, TEDOM, SOR NBG 12, Urbino 15 CNG, Urbino 10

Prehliadka historických a súčasných električiek

Škoda 29T, Škoda 30T, ČKD tatra T3P, súprava ČKD T6A5/I #7911 + #7912, ČKD K2S #7108, ČKD K2G #7085, ČKD T2 #215, DPMB #38, GANZ #104, BMEŽ #31, BMEŽ #18

Pohľad do dielni na prebiehajúcu opravu autobusov Praga RN a Š706 RTO; Jazdy školským autobusom s inštruktorom; Ukážka výmeny uhlíka, mŕtve uhly z pohľadu vodiča; Vyhliadkové jazdy kabriobusom; Vyhliadková jazda električkou po vozovni, cez halu ľahkej údržby električiek; Prejazd umývacou linkou; Konvoj električiek DPMB #38, BMEŽ #31, BMEŽ #18 Jurajov dvor smer centrum mesta po Obchodnej ulici cez Tunel na Šafárikovo námestie (možnosť výstupu cestujúcich) Nám. SNP, Obchodná ulica, Račianske Mýto, Krasňany.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk