Dopravný podnik pokračuje v obnove zastávok Račianskej radiály, sú moderné a bezbariérové

Zastavky mhd elektricka autobus trolejbus dopravny podnik.jpg

Cieľom projektu Moderné zastávky MHD v Bratislave je rekonštrukcia, modernizácia a výstavba prístreškov verejnej osobnej dopravy na 105 zastávkach v Bratislave.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) pokračuje v obnove zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD) na Račianskej radiále. Ako informuje dopravca na sociálnej sieti, aktuálne realizujú práce na zastávke Pekná cesta, a to oboch smeroch tak, aby čo najmenej zasahovali do priestoru a obmedzovali dopravu.

Už o pár dní pribudne prístrešok aj na zastávke Riazanská v smere do Rače,“ konštatuje DPB s tým, že nové prístrešky postupne pribúdajú aj na autobusových a trolejbusových zastávkach v rôznych častiach mesta.

Zastávky Pionierska, Riazanská, Mladá Garda, Biely kríž a Stn. Vinohrady sú už debarierizované, nanovo vydláždené, doplnené antracitovým mobiliárom a prístreškom s fotovoltickým panelom. Všetky nové prístrešky sú v unifikovanom dizajne podľa dizajnamuálu.

Aj vďaka európskym fondom a úspešným spoluprácam ich bude v najbližšom období dokopy viac ako 200,“ priblížil DPB s tým, že cieľom projektu Moderné zastávky MHD v Bratislave je rekonštrukcia, modernizácia a výstavba prístreškov verejnej osobnej dopravy na 105 zastávkach v Bratislave.

Projekt realizujú vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk