Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Sviatok všetkých svätých
ilustračné: SITA
27. októbra 2017 Správy BratislavaDopravné správy z ciest Bratislava od BratislavaDen.skDPB, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Dopravný podnik posilní počas nadchádzajúcich dní spoje

Dopravný podnik Bratislava vypraví počas „dušičiek“ posilové spoje z dôvodu očakávanej zvýšenej návštevnosti cintorínov. Tak ako každý, aj tento rok zabezpečí posilnenie vypravených spojov MHD.

DPB vypraví posilové spoje MHD už počas víkendu 28. a 29. októbra (sobota, nedeľa) a 1. novembra. Počas 30. a 31. októbra 2017 (pondelok, utorok), kedy sú jesenné školské prázdniny, bude prevádzka MHD v štandardnom režime – pracovný deň.

Trolejbusová a električková doprava bude bez obmedzení, výnimkou budú len autobusové linky č. 58, 59, 67, 68, 83, 84, 88, 91, 95, 97, 98, 99 a 191, ktoré budú premávať v režime školské prázdniny. Linka č. 133 vypravená nebude.

Premávka liniek MHD bude 28. a 29. októbra a 1. novembra upravená nasledovne:

Cintorín Slávičie údolie: posilová autobusová doprava linkou č. 39

Spoje budú mať zhustený 7,5 minútový interval v celom úseku Cintorín Slávičie údolie – Trnavské mýto – Súhvezdná. Táto linka plne nahradí linku č. 31, ktorá vypravená nebude.

Cintorín je dostupný aj linkou č.37 (zastávka ZOO), kde budú premávať veľkokapacitné kĺbové autobusy v úseku od Mostu SNP do Záhorskej Bystrice. Pri cestách do/z Marianky bude potrebné prestúpiť na prípojný autobus na konečnej zastávke Záhorská Bystrica. Dostupný je aj linkou č. 139 (zastávka Cintorín Slávičie údolie).

Martinský cintorín: posilová autobusová doprava linkou č. 39

Bude mať zhustený 7,5 minútový interval v celom úseku Cintorín Slávičie údolie – Trnavské mýto – Súhvezdná. Táto linka plne nahradí linku č. 31, ktorá vypravená nebude.

Cintorín bude dostupný aj linkou č. 50, 66, 96 (zastávka Maximiliána Hella) a linkou č. 61 (zastávka Martinský cintorín). Linka č. 50 bude posilnená kapacitnejším vozidlom.

Krematórium: posilová autobusová doprava linkou č. X38

Bude premávať v 20-minútovom intervale od približne 9. do 19. hodiny obojsmerne po trase: Hlavná stanica, Patrónka, Lamačská, Hodonínska, Krematórium. Obsluhuje všetky zastávky po trase.

Cintorín je dostupný aj linkou č.37, kde budú premávať veľkokapacitné kĺbové autobusy v úseku od Mostu SNP do Záhorskej Bystrice. Pri cestách do/z Marianky bude potrebné prestúpiť na prípojný autobus na konečnej zastávke Záhorská Bystrica. Dostupný je tiež linkou č. 92 z Petržalky (Lúky, Háje, Dvory) s prestupom na linku č. 37 alebo X38 na Patrónke.

Pri ceste z Autobusovej stanice odporúča DPB použiť linku č. 21 a prestúpiť na linky č. 37 130 alebo X38 na Patrónke

Cintorín Vrakuňa: posilová trolejbusová doprava linkou č. X71

Bude premávať v 20-minútovom intervale od približne 9. do 19. hodiny obojsmerne po trase: Hlavná stanica, Račianske mýto, Trnavské mýto, Miletičova, Gagarinova, Cintorín Vrakuňa. Obsluhuje všetky zastávky po trase.

Cintorín je tiež dostupný linkami č. 65, 201, 202, 212

Cintorín Petržalka: posilová autobusová doprava linkou č. 80

Linka č. 80 bude premávať v 24-minútovom intervale od približne 9. do 19. hodiny z Kollárovho nám., Zochovej, ŽST Petržalka.

Cintorín je dostupný aj linkou č. 99 z Petržalky – Lúky, Háje, Dvory, Ovsište (prístup zo zastávky ŽST Petržalka)

Ondrejský cintorín: dostupný linkami č.202, 205 a 212

Linka č. 202 z Autobusovej stanice, Ružinova, Prievozu, linka č. 205 z Trnávky a linka č. 212 z Autobusovej stanice, Hodžovho nám. a z Kramárov

Cintorín Lamač: posilová autobusová doprava linkou č. X38

Bude premávať v 20-minútovom intervale od približne 9. do 19. hodiny obojsmerne po trase: Hlavná stanica, Patrónka, Lamačská, Hodonínska, Krematórium. Obsluhuje všetky zastávky po trase.

Cintorín je dostupný aj týmito linkami:
linka č. 23 z Volkswagenu, Dúbravky,
linka č. 30 spod Mosta SNP, z Parku kultúry, Patrónky,
posilnená linka č. 37 kĺbovými vozidlami spod Mosta SNP, z Lafranconi, Patrónky,
linka č. 63 z Avion Shopping Parku, Trnávky, Trnavského mýta, Račianskeho mýta, Predstaničného námestia, Patrónky,
linka č. 92 z Petržalky (Lúky, Háje, Dvory), Patrónky,
linka č. 130 z Patrónky.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X