Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sviatok všetkých svätých
ilustračné: SITA
27. októbra 2017 Správy BratislavaDopravné správy z ciest Bratislava od BratislavaDen.skDPB, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Dopravný podnik posilní počas nadchádzajúcich dní spoje

Dopravný podnik Bratislava vypraví počas „dušičiek“ posilové spoje z dôvodu očakávanej zvýšenej návštevnosti cintorínov. Tak ako každý, aj tento rok zabezpečí posilnenie vypravených spojov MHD.

DPB vypraví posilové spoje MHD už počas víkendu 28. a 29. októbra (sobota, nedeľa) a 1. novembra. Počas 30. a 31. októbra 2017 (pondelok, utorok), kedy sú jesenné školské prázdniny, bude prevádzka MHD v štandardnom režime – pracovný deň.

Trolejbusová a električková doprava bude bez obmedzení, výnimkou budú len autobusové linky č. 58, 59, 67, 68, 83, 84, 88, 91, 95, 97, 98, 99 a 191, ktoré budú premávať v režime školské prázdniny. Linka č. 133 vypravená nebude.

Premávka liniek MHD bude 28. a 29. októbra a 1. novembra upravená nasledovne:

Cintorín Slávičie údolie: posilová autobusová doprava linkou č. 39

Spoje budú mať zhustený 7,5 minútový interval v celom úseku Cintorín Slávičie údolie – Trnavské mýto – Súhvezdná. Táto linka plne nahradí linku č. 31, ktorá vypravená nebude.

Cintorín je dostupný aj linkou č.37 (zastávka ZOO), kde budú premávať veľkokapacitné kĺbové autobusy v úseku od Mostu SNP do Záhorskej Bystrice. Pri cestách do/z Marianky bude potrebné prestúpiť na prípojný autobus na konečnej zastávke Záhorská Bystrica. Dostupný je aj linkou č. 139 (zastávka Cintorín Slávičie údolie).

Martinský cintorín: posilová autobusová doprava linkou č. 39

Bude mať zhustený 7,5 minútový interval v celom úseku Cintorín Slávičie údolie – Trnavské mýto – Súhvezdná. Táto linka plne nahradí linku č. 31, ktorá vypravená nebude.

Cintorín bude dostupný aj linkou č. 50, 66, 96 (zastávka Maximiliána Hella) a linkou č. 61 (zastávka Martinský cintorín). Linka č. 50 bude posilnená kapacitnejším vozidlom.

Krematórium: posilová autobusová doprava linkou č. X38

Bude premávať v 20-minútovom intervale od približne 9. do 19. hodiny obojsmerne po trase: Hlavná stanica, Patrónka, Lamačská, Hodonínska, Krematórium. Obsluhuje všetky zastávky po trase.

Cintorín je dostupný aj linkou č.37, kde budú premávať veľkokapacitné kĺbové autobusy v úseku od Mostu SNP do Záhorskej Bystrice. Pri cestách do/z Marianky bude potrebné prestúpiť na prípojný autobus na konečnej zastávke Záhorská Bystrica. Dostupný je tiež linkou č. 92 z Petržalky (Lúky, Háje, Dvory) s prestupom na linku č. 37 alebo X38 na Patrónke.

Pri ceste z Autobusovej stanice odporúča DPB použiť linku č. 21 a prestúpiť na linky č. 37 130 alebo X38 na Patrónke

Cintorín Vrakuňa: posilová trolejbusová doprava linkou č. X71

Bude premávať v 20-minútovom intervale od približne 9. do 19. hodiny obojsmerne po trase: Hlavná stanica, Račianske mýto, Trnavské mýto, Miletičova, Gagarinova, Cintorín Vrakuňa. Obsluhuje všetky zastávky po trase.

Cintorín je tiež dostupný linkami č. 65, 201, 202, 212

Cintorín Petržalka: posilová autobusová doprava linkou č. 80

Linka č. 80 bude premávať v 24-minútovom intervale od približne 9. do 19. hodiny z Kollárovho nám., Zochovej, ŽST Petržalka.

Cintorín je dostupný aj linkou č. 99 z Petržalky – Lúky, Háje, Dvory, Ovsište (prístup zo zastávky ŽST Petržalka)

Ondrejský cintorín: dostupný linkami č.202, 205 a 212

Linka č. 202 z Autobusovej stanice, Ružinova, Prievozu, linka č. 205 z Trnávky a linka č. 212 z Autobusovej stanice, Hodžovho nám. a z Kramárov

Cintorín Lamač: posilová autobusová doprava linkou č. X38

Bude premávať v 20-minútovom intervale od približne 9. do 19. hodiny obojsmerne po trase: Hlavná stanica, Patrónka, Lamačská, Hodonínska, Krematórium. Obsluhuje všetky zastávky po trase.

Cintorín je dostupný aj týmito linkami:
linka č. 23 z Volkswagenu, Dúbravky,
linka č. 30 spod Mosta SNP, z Parku kultúry, Patrónky,
posilnená linka č. 37 kĺbovými vozidlami spod Mosta SNP, z Lafranconi, Patrónky,
linka č. 63 z Avion Shopping Parku, Trnávky, Trnavského mýta, Račianskeho mýta, Predstaničného námestia, Patrónky,
linka č. 92 z Petržalky (Lúky, Háje, Dvory), Patrónky,
linka č. 130 z Patrónky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X