Dopravný podnik posilní počas zimnej sezóny spoje linky 144 na Kamzík

Kamzik mestska hromadna dohprava mhd dopravny podnik bratislava.jpg
Foto: archívne, dpba.blob.core.windows.net

Posilnené spoje liniek 43, 52, 144 a 154 previezli v letnom období viac ako 200-tisíc cestujúcich.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilní počas tohtoročnej zimnej sezóny spoje linky 144 na Kamzík. V tlačovej správe o tom informoval hovorca DPB Martin Chlebovec.

Tohtoročnou zimnou novinkou budú posilnené spoje linky 144 na Kamzík, ktoré plánuje DPB vypravovať dlhšie počas víkendov zimnej sezóny aj pracovných dní vianočných prázdnin,“ uviedol.

Takzvaný Sánkobus bude v cestovnom poriadku označený snehovou vločkou. V pracovné dni, mimo vianočných prázdnin, ho DPB vypraví na linku 69, ktorá premáva v okolí nákupných centier.

S MHD po zelenej

Linky známe pod heslom S MHD po zelenej prešli od novembra na zimný režim.

DPB bilancoval letnú sezónu, počas ktorej previezol státisíce cestujúcich za oddychom do Lesoparku. Posilnené spoje liniek 43, 52, 144 a 154 previezli v letnom období, respektíve do 31. októbra viac ako 200-tisíc cestujúcich,“ poznamenal hovorca.

K tomuto počtu nie sú započítaní cestujúci, ktorí využívajú bežné linky 21, 29, 91 alebo 44 (203), premávajúce v blízkosti turistických lokalít, ako napríklad Sandberg, Devínska Kobyla, Čunovo, Koliba či Horský park.

Spopularizovaný Lesopark

Nová linka 154 k Horárni Krasňany, ktorú DPB zaviedol iba tento rok v júni, previezla podobné počty cestujúcich ako linka 144 na Kamzík.

Podarilo sa nám spopularizovať oblasť Lesoparku, ktorá v minulosti nebola taká známa. Trúfam si odhadnúť, že sme lesnú oblasť vďaka jedinému malému elektrobusu odbremenili mesačne o viac ako tisíc zaparkovaných áut, a to bol v prevádzke iba cez víkendy,“ uviedol predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Posilový spoj

Tradične najvyťaženejšou bola autobusová linka 43, ktorá premáva na Železnú studničku aj v pracovných dňoch.

Počas voľna previezla zhruba 1 500 cestujúcich denne, pričom koncom sezóny ich bolo až viac ako 1 700,“ skonštatoval Chlebovec s tým, že leto v meste tento rok spríjemnil aj rodinný Cabrio bus.

Ten premával ako posilový spoj k linke 43. Počas zimnej sezóny do 25. marca 2022 bude posilnený režim liniek S MHD po zelenej končiť o 17.30 hod.

Linka 43 nebude cez víkendy premávať na Kačín, namiesto toho obslúži zastávky po konečnú Lesopark dvakrát častejšie. Zimnú prestávku si dá aj linka 154 k Horárni Krasňany,“ uzavrel hovorca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk