Dopravný podnik poskytol ubytovanie pre svojich ukrajinských vodičov a ich rodiny

Byvanie ubytovanie utecenci voja konflikt
Foto: ilustračné, GettyImages

Dopravný podnik Bratislava v súčasnosti zamestnáva 102 vodičov z Ukrajiny.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v súčasnosti zamestnáva 102 vodičov z Ukrajiny. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca DPB Martin Chlebovec.

Traja vodiči čerpali v čase prepuknutia ozbrojeného konfliktu dovolenku, pričom sa nachádzali na území Ukrajiny a už im nebolo umožnené vrátiť sa späť,“ poznamenal Chlebovec.

Voľné ubytovacie kapacity

Rodinám ukrajinských vodičov ponúkol DPB voľné ubytovacie kapacity, ktoré bežne využívajú zamestnanci DPB.

Túto pomoc sa rozhodlo využiť zatiaľ 20 vodičov pre dokopy 95 rodinných príslušníkov, avšak ich transport na slovensko-ukrajinské hranice je vzhľadom na ozbrojený konflikt problematický,“ skonštatoval hovorca.

Ako dodal, rodinám ukrajinských zamestnancov pomáha DPB tiež so zázemím, vybavovaním potrebnej administratívy a ponúka im voľné pracovné miesta, o ktoré už mnohí prejavili záujem.

Dopravca Arriva

Dopravca Arriva na Slovensku zamestnáva celkom 1 800 vodičov autobusov, medzi ktorými je aj 32 vodičov z Ukrajiny, ktorí pracujú v Trnave a Nitre.

Nemáme informáciu o tom, že by kolegovia z Ukrajiny mali povinnosť alebo sa plánovali vrátiť v najbližších dňoch späť do svojej krajiny,“ uviedla pre agentúru SITA riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz.

Ako dodala, dopravca od začiatku ruskej invázie ponúkol ukrajinským kolegom a ich blízkym pomoc.

Robíme všetko pre to, aby naši ukrajinskí kolegovia cítili našu podporu nielen ako zamestnanci, ale predovšetkým ako ľudia, ktorých rodiny a ich blízki sa ocitli v ohrození života,“ doplnila.

Spolupráca s Nadáciou Pontis

Spoločnosť Arriva, ktorá je najväčším autobusovým dopravcom na Slovensku, vyhlásila v spolupráci s Nadáciou Pontis finančnú zbierku Cesta nádeje.

Cieľom je pomôcť nielen ukrajinským kolegom a ich rodinám, ale všetkým ľuďom na Ukrajine, ktorí pomoc potrebujú. Arriva Slovakia dala verejný prísľub, že vyzbieranú čiastku zdvojnásobí,“ uzavrela Helecz.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk