Dopravný podnik predáva vyradené autobusy, kúpite ich už od 800 eur

Kolaz autobus predaj dopravny podnik.jpg
Foto: Dopravný podnik Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Minimálna kúpna cena vozidiel je od 800 do 2 500 eur v závislosti od aktuálneho technického stavu.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) predáva vozidlá vyradené z premávky. Ako informuje hovorca DPB, ide o 39 mestských autobusov rôznych dĺžok – od minibusov až po kĺbové a údržbárske, ktoré v uliciach hlavného mesta nahradili modernejšie typy a DPB už pre nich nenašiel využitie.

Odpredaj je realizovaný formou verejnej obchodnej súťaže. „Minimálna kúpna cena vozidiel je od 800 do 2 500 eur v závislosti od aktuálneho technického stavu,“ uvádza hovorca DPB.

Fotografie reálneho stavu sú súčasťou príloh obchodnej verejnej súťaže. Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do pondelka 14. augusta do 12.00 hod.

V minulosti o tieto vozidlá prejavili záujem iní dopravcovia, nadšenci verejnej dopravy, vášniví zberatelia alebo dizajnéri,“ priblížil Chlebovec. Ako dodal, vyradené bratislavské autobusy tak môžu slúžiť ďalej cestujúcim v iných mestách alebo štátoch alebo pre nich kupujúci nájdu využitie v podobe kaviarne či dizajnového prvku.

Naposledy bola takto odpredaná prevádzkyschopná legendárna bratislavská KAROSA #2649 videná v uliciach Prahy. Jej nový majiteľ ju plánuje zrekonštruovať, aby mohla voziť ďalšie generácie cestujúcich už ako historické vozidlo,“ doplnil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk